چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در مقطعی بیمه، مورد بی‌مهری قرار گرفت و امروز باید به فکر احیای اعتبار دفترچه‌های بیمه‌ای باشیم….

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در مقطعی بیمه، مورد بی‌مهری قرار گرفت و امروز باید به فکر احیای اعتبار دفترچه‌های بیمه‌ای باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، «محمدحسین صومی» در آئین بزرگداشت سالروز تأسیس بیمه سلامت اظهار کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته با برنامه‌ریزی‌ها و عملکردهای نادرست در حوزه‌ی بهداشت و درمان از پاسخگویی به مطالبه‌گری رسیده بودیم و امروز باید با عملکرد خود در مقام پاسخگو بتوانیم جوابگو باشیم.

وی با اشاره به نگاه مثبت دولت به بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: دولت اهتمام کافی را در خصوص حمایت از خدمتگزاران عرصه‌ی سلامت دارد و شاهد هستیم در خصوص دفترچه‌های بیمه نیز دیگر این دفترچه‌ها در مطب‌ها مورد بی‌مهری قرار نمی‌گیرد و ادامه‌ی این روند همراهی همه‌ی عوامل بهداشت و درمان را می‌طلبد.

وی با انتقاد از برخی رویه‌های نادرست در خصوص بیمه و به خصوص بیمه‌ی تکمیلی در سالیان گذشته گفت: بیمه‌ی تکمیلی با اهداف دولت سازگاری ندارد و باید به سمت ارائه خدمات مناسب با بیمه‌های موجود باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تأکید بر امر کیفیت در ارائه‌ی خدمات پزشکی گفت: بدیهی است که بیمه بعنوان صاحب پول از طرف دولت و مردم باید حافظ و نگهبان کیفیت خدمت ارائه شده باشد.

صومی خاطرنشان کرد: دانشگاه به سمت شفافیت‌سازی حرکت می‌کند و به هیچ عنوان نباید سندسازی در بیمه داشته باشد وبا افراد خاطی به شدت برخورد می‌کنیم.

وی یادآور شد: تلاش دولت این بوده است که در کنار محقق کردن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مجلس خدمات مطلوب ارائه کند و در همین راستا تحول نظام سلامت حرکت نویی بود که در کشور اتفاق افتاد و با اجرای این برنامه، نظام دولتی در حوزه‌ی بهداشت و درمان پاسخگویی مردم شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.