چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۴

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛”صادق زیباکلام “استاد دانشگاه در حاشیه مراسم ختم پدر محمد قوچانی در جمع خبرنگاران درباره علل پیروزی دکتر…

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛”صادق زیباکلام “استاد دانشگاه در حاشیه مراسم ختم پدر محمد قوچانی در جمع خبرنگاران درباره علل پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات سال گذشته گفت: بنده اعتقاد دارم 5 دلیل اساسی در جهت پیروزی دکتر روحانی تأثیرگذار بود که در این میان عدم تأیید صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی، کناره‌گیری محمدرضا عارف و نامه‌ای که از بند 350 به زندان اوین درباره حمایت مردم از روحانی بود سبب شده که وی در انتخابات گذشته پیروز شود.  
 
وی افزود: سوءمدیریت اصول‌‌گرایان در دولت گذشته و همچنین حمایت محمدرضا خاتمی از روحانی بسیار در پیروزی تأثیر گذار بود.  
 
زیباکلام درباره انتخابات جلسه آینده گفت: قطعا اعتدالگرایان و اصلاح طلبان در انتخابت مجلس آینده با یکدیگر اعتلاف خواهند کرد و در تمامی حوزه‌ها لیستی مشترک ارائه می‌دهند.  
 
وی درباره عملکرد دولت یازدهم تصریح کرد: از نمره صفر تا 20 نمره 16 را به دولت می‌دهم و معتقدم اگر دکتر روحانی بتواند ملت را در مسئله هسته‌ای سربلند کند؛قدم بزرگی را برداشته است.  
 
وی تأکید کرد: خوشبختانه مذکرات هسته‌ای ایران امروز مسیرخوبی را طی کرده است  و خیلی شگفت زده می‌شوم که این مذاکرات نتیجه‌ای نداشته باشد و معتقدم این مذاکرات به نتیجه خواهد رسید.  

انتهای پیام/  
 
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.