جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۷

به دنبال اعلام حکم انضباطي فيفا براي لوئيز سوآرز، سران اتحاديه فوتبال اروگوئه اعتراض خود را نسبت به اين حکم نشان دادند. فيفا…

به دنبال اعلام حکم انضباطي فيفا براي لوئيز سوآرز، سران اتحاديه فوتبال اروگوئه اعتراض خود را نسبت به اين حکم نشان دادند.

فيفا سوارز را به خاطر گاز گرفتن شانه جورجو کيه‌ليني در جدال اروگوئه و ايتاليا در دور سوم مرحله گروهي جام جهاني 2014، از 9 بازي ملي رسمي و چهار ماه فعاليت در تمامي حوزه‌هاي مرتبط با فوتبال محروم کرده است. علاوه بر اين محروميت‌ها، سوارز به پرداخت جريمه نقدي 66 هزار پوندي نيز محکوم شده است.

با مجازاتي که فيفا براي سوارز در نظر گرفته است، او حتي در صورت صعود اروگوئه به فينال جام جهاني هم نمي‌تواند اين تيم را همراه کند. سوارز همچنين بخشي از بازي‌هاي تيم ملي اروگوئه در مرحله مقدماتي رقابت‌هاي کوپا آمه‌ريکا 2015 (جام ملت‌هاي آمريکاي جنوبي) را از دست مي‌دهد.

به منظور لغو يا کاهش اين مجازات، ويلمار والدس، رئيس اتحاديه فوتبال اروگوئه اعتراض خود را به کميته انضباطي فيفا اعلام کرده است. والدس در اين خصوص اظهار داشت: اين مجازات بسيار سنگين است آن هم در حالي که مدارک و مستندات کافي براي اثبات جرم سوارز وجود نداشت. براي ما اين مجازات حس بيرون پرتاب شدن از جام جهاني را دارد. همه ما مي‌دانيم که سوارز براي اروگوئه و فوتبال جهان چه ارزشي دارد. محروم شدن سوارز از هر تيمي يک ضربه سنگين براي آن خواهد بود.

برخلاف اتحاديه فوتبال اروگوئه، سران لاشگاه ليورپول هيچگونه حقي براي اعتراض به حکم مجازات سوارز ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.