چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۰۹:۰۱

سلامت نیوز: رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران در نامه ای به وزیر بهداشت، نسبت به مصاحبه معاون درمان وزارت بهداشت معترض و گلایه مند…

سلامت نیوز: رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران در نامه ای به وزیر بهداشت، نسبت به مصاحبه معاون درمان وزارت بهداشت معترض و گلایه مند شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر اسماعیل ابراهیمی در این نامه عنوان داشته است: با عنایت به اینکه معاون درمان وزارت بهداشت در مصاحبه خبری، از فیزیوتراپیست ها به عنوان تکنیسین فیزیوتراپی نام برده اند، این موضوع باعث ناراحتی جامعه فیزیوتراپی گردیده است.

وی در ادامه عنوان داشت: همانگونه که مستحضر هستید رشته فیزیوتراپی از بدو تاسیس در سال 1343 از مقطع کارشناسی دانشجو پذیرش نموده و در طول این 50 سال دانشگاه های کشور حتی یک نفر هم تکنیسین تربیت نکرده اند. چه طور می شود که معاون درمان از این موضوع بی اطلاع باشند؟

ابراهیم در این نامه گفته است: در حال حاضر صدها کارشناس ارشد و دکترای تخصصی در این رشته مشغول کار و تدریس هستند. انجمن فیزیوتراپی بر حسب رسالت خود که دفاع از جامعه فیزیوتراپی است، مراتب اعتراض خود در خصوص بی حرمتی به فیزیوتراپیست های کشور را اعلام می نماید. حال سئوال این است که معاون محترم اگر از برنامه آموزشی و مقاطع مختلف تحصیلی این رشته بی اطلاع هستند انجمن حاضر است مراتب را در اختیار ایشان قرار دهند ولی اگر با اطلاع این عنوان نامتجانس را مطرح کرده اند دلیل آن چیست؟ خواهشمند است در این خصوص اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

در همین ارتباط دکتر علیرضا شهاب نایب رئیس انجمن فیزیوتراپی ورزشی ایران درباره مقاومت وزارت بهداشت در برابر ارتقای سطح فیزیوتراپی به Doctor of physical therapy یا همان DPT گفت: در کشورهای آمریکا و استرالیا و حتی کشورهای جهان سومی مثل پاکستان و هند ارتقای فیزیوتراپی به سطح دکترای حرفه‌ای پذیرفته شده و به این نتیجه‌ رسیده‌اند که حضور یک فیزیوتراپی با سطح تجارب بالا می‌تواند در پیشرفت ورزش قهرمانی کشور نقش موثری داشته باشد. فیزیوتراپیست می‌تواند با کوتاه کردن زمان بازگشت به فعالیت ورزشکاران با بالاترین سطح کیفی به باشگاه در حفظ سرمایه‌های ملی و به سرمربی در حصول نتیجه‌گیری دلخواه کمک کند. بنابراین می‌توان با الگوبرداری از کشورهای خارجی در این زمینه آگاهی لازم را در مدیران ورزشی ایجاد کرد. از آنجا که این مدیران کاربلد و فهیم هستند با بالا بردن آگاهی و حساسیت آنها در این زمینه می‌توان از ارتقای این رشته ورزشی در جهت ارتقای ورزش کل کشور بهره گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *