پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۲:۵۸

 سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدام مقامات را یک هفته مانده به آغاز جام جهانی فوتبال در…

 سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران
به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدام مقامات را یک هفته مانده به آغاز جام جهانی فوتبال در پایتخت اقتصادی برزیل که ژوئن 2013 صحنه ناآرامی‌های اجتماعی بی سابقه‌ای بود، تحت فشار شدید قرار داده است.

مترو سائوپائولو راه اصلی دسترسی به آرنا کورینتیانس Arena Corinthians، ورزشگاه مجلل این شهر است که مراسم افتتاحیه و شش دیدار از 64 دیدار جام جهانی از جمله دیدار افتتاحیه بین برزیل و کرواسی (12 ژوئن) قرار است در آنجا برگزار شود.

این اعتصاب که در پی شکست مذاکرات در مورد افزایش حقوق کارکنان مترو این شهر آغاز شد، چهار و نیم میلیون استفاده کننده را در این کلان شهر 20 میلیون نفری تحت تأثیر قرار می دهد.

چهارشنبه شب، نزدیک به چهار هزار فعال جنبش بی خانمان‌ها و چهارصد عضو پلیس نظامی به طور جداگانه نزدیک این ورزشگاه تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان یکی از خیابان‌های اصلی سائوپائولو را مسدود کردند.

اتحادیه کارکنان مترو سائوپائولو که شمار آنها ده هزار نفر است، پیشنهاد دولت را برای افزایش هفت و هشت دهم درصدی دستمزدها در سال ناکافی می داند.

این اتحادیه افزایش 16.5 درصدی دستمزدها را خواستار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.