سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۷

به گزارش خبرگزاری مهر، هاشم امینی در پاسخ به اینکه برخی از نقاط اصفهان با قطعی و افت فشار آب مواجه هستند، گفت:…

به گزارش خبرگزاری مهر، هاشم امینی در پاسخ به اینکه برخی از نقاط اصفهان با قطعی و افت فشار آب مواجه هستند، گفت: در فصل تابستان تعادلی میان عرضه و تقاضای آب وجود ندارد به همین دلیل در برخی از مناطق فشار شبکه آب پایین است و این امر افت فشار آب را بدنبال داشته است.

وی افت فشار آب را مختص به مناطق خاص در شهرستان ندانست و اعلام کرد: اصولاً در فصل تابستان تمام سطح شهر با مشکل کم آبی مواجه هستند و این امر مختص به منطقه خاصی نیست و در مجتمع ها طبقات بالا بیشتر در معرض افت فشار آب قرار می گیرند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان رفع مشکل افت فشار آب را مستلزم صرفه‌جویی در مصرف آب دانست و تصریح کرد: در فصل تابستان با افزایش دما مردم بیشتر از فصول دیگر آب مصرف می کنند در حالی که منابع آب بسیار محدود است و در سال جاری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با کمبود 3 مترمکعبی آب در ثانیه روبرو است و روند فزاینده مصرف عواملی چون افت فشار آب را به وجود آورد. بنابراین چنین شائبه‌ای که آب در اصفهان جیره‌بندی شده نادرست است و افت فشار آب به دلیل مصرف بی رویه در برخی از مناطق است که با صرفه جویی 25 الی 30 درصدی آب در دسترس می توان بر تمامی این مشکلات فائق آمد.

وی به استفاده از ظرفیتهای منابع آبی در دسترس اشاره کرد و گفت: در شرایط سخت کنونی دسترسی به منابع جدید آبی زیرزمینی نیز مورد اهتمام جدی است و انتظار می‌رود در چند روز آینده شرایط بهبود یابد.

امینی ادامه داد: اصولاً در فصل تابستان با افزایش دما مردم اصفهان از کولرهای آبی که 2 برابر سرانه هر نفر آب مصرف می‌کنند استفاده می‌کنند به عبارتی بهره مندی یک خانواده 4 نفری از کولر آبی مصرف آب آنها را تا 50 درصد افزایش می دهد در صورتیکه می توان با روی آوردن به سایر سیستم های خنک کننده که با راندمان بالا آب کمتری مصرف می کنند بر گرمای هوا در تابستان غلبه کرد و مطمئناً با اعمال چنین تدابیری از سوی مردم کمتر شاهد افت فشار آب در برخی از مناطق خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.