یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۰۳

حجت الاسلام اذن الله خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اعتکاف در دین اسلام تاکید فراوانی شده چرا که حضرت پیامبر اکرم…

حجت الاسلام اذن الله خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اعتکاف در دین اسلام تاکید فراوانی شده چرا که حضرت پیامبر اکرم (ص) خودش عامل این اعتکاف بوده و در مسجد النبی اعتکاف کردند.

وی با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف سه روز و حداکثر ده روز است اظهار داشت: این مراسم معنوی قبل از انقلاب در استان قم برگزار می شد و بعد از انقلاب هم سازمان تبلیغات اسلامی با فرهنگ سازی کرد و این مراسم در همه استانها برگزار می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه روح انسان نیازمند نیایش است گفت: در این راستا اعتکاف رسیدن به کمال است.

حجت الاسلام خدایی گفت: اعتکاف ایجاد زمینه مناسب برای اندیشیدن است چرا که فرد معتکف در مدت زمان اقامت خود در مسجد از هر گونه گناه مبرا است و به خود نزدیکتر است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: در حقیقت مدت زمان اعتکاف، فرصتی است کوتاه برای محاسبه نفس و خودسازی که انسان را از حاکمیت غریزه ها، عادت ها و اشتغالات معمول زندگی آزاد می سازد و به جبران کاستی ها وادار می کند.

حجت الاسلام خدایی در ادامه افزود: مراسم اعتکاف در ماه رجب در روزهای 13 ، 14 و 15 ماه رجب برگزار می شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه مردم استان زنجان مردمی مومن و حسینی هستند از این مراسم استقبال می کنند و در این میان زمان ثبت نام برای اعتکاف از 10 اردیبهشت ماه شروع و تا 20 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

حت الاسلام خدایی گفت:  20 مسجد برای برگزاری مناسب و شایسته این مراسم معنوی پیش بینی شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *