چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۷:۵۷

استاندار کرمان گفت: اعتیاد سنتی با تمام مضراتش جای خود را به پدیده‌ی به مراتب ویران‌کننده‌تر تحت عنوان اعتیاد نو داده که باید…

استاندار کرمان گفت: اعتیاد سنتی با تمام مضراتش جای خود را به پدیده‌ی به مراتب ویران‌کننده‌تر تحت عنوان اعتیاد نو داده که باید با جدیت این پدیده شوم را کنترل کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کویر، “علیرضا رزم‌حسینی در جلسه اجتماعی‌کردن مبارزه با موادمخدر سخن می‌گفت با بیان این مطلب افزود: کرمان، استانی است که به ناچار با پدیده اعتیاد مواجه بوده و باید همه توان اجتماعی را برای کنترل و مقابله با این آسیب اجتماعی بسیج کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید در برخورد با افراد معتاد در جامعه تدبیر بهتری اندیشیده می‌شد ادامه‌داد: لازمه تسریع بهبود در این حوزه افزایش آگاهی‌های جامعه و اطلاع‌رسانی‌های مناسب به اقشار مختلف است.

استاندار کرمان با عنوان اینکه اعتیاد نو روش نوین استعمارگری علیه کشورهای در حال توسعه است توضیح‌داد: با ورود انواع افیون‌ها به کشور زمینه انحراف و اعتیاد جمع کثیری از افراد جامعه فراهم می‌شود و به تبع این روند سبب رخوت، رکود و استثمار یک جمعه فعال همچون ایران می‌شود.

رییس شورای مبارزه با موادمخدر استان کرمان، در ادامه از حضور سرمایه‌هایی همچون خیرین، برای کمک برای برون رفت از این ناهنجاری اجتماعی ابراز خشنودی کرد و گفت: اگر قرار به مقابله با این بحران اجتماعی و غیرانسانی باشد ورود و استمداد تمام جامعه مورد انتظار است.

رزم حسینی با تاکید بر نقش اطلاع‌رسانی به جامعه افزود: باید تمهیدات لازم برای پخش فیلم‌ها و اجرای برنامه‌های فرهنگی و انتظامی در فضای جامعه به ویژه مدارس و دانشگاه‌ها و نیز دستگاه‌های دولتی اندیشیده و محیا شود تا بتوان بیش از پیش در حل این معضل فراگیر موفق باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.