یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۹

فرماندار اردبیل گفت: اعتیاد قاچاق موادمخدر بعنوان ام‌الجرائم دغدغه‌ی مهم امنیتی اجتماعی و فرهنگی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل،…

فرماندار اردبیل گفت: اعتیاد قاچاق موادمخدر بعنوان ام‌الجرائم دغدغه‌ی مهم امنیتی اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، «جواد زنجانی» فرماندار اردبیل در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه اعتیاد یک مشکل شخصی و یک مشکل خانوادگی نیست، اظهار کرد: این امر، همه‌ی جامعه را تحت الشعاع خود قرار داده و بعنوان ام‌الجرائم دغدغه‌ی مهم امنیتی، اجتماعی و فرهنگی بشمار می‌رود و همه‌ی اقشار جامعه باید فرهنگسازی، آگاهسازی اجتماعی را در قالب آموزه‌های دینی، فرهنگی و سیاست‌های نظام آن را به روشنی و شفافیت برای جوانان و نوجوانان تبیین کنند.

فرماندار اردبیل گزارش‌ها و آمارها را از اعتیاد و قاچاق مواد مخدر بسیار نگران‌کننده خواند و گفت: مرگ‌های غیرطبیعی و اختصاص 55 درصد مرگ‌ها ناشی از سوءمصرف مواد مخدر نقش مخرب اعتیاد و قاچاق مواد مخدر را در اختلال و تحت‌الشعاع قرار دادن فرهنگ و اقتصاد و عملکرد اجتماعی را موجب می‌شود.

زنجانی خاطرنشان کرد: برای مبارزه با این آفت، همه‌ی مردم از خانه گرفته تا بالاترین مرجع اجرایی، قضایی و انتظامی در فرهنگ مبارزه با مواد مخدر و آگاهسازی نقش خود را ایفاد کنند و یک دستگاه به تنهایی با وجود مبارزه جدی دستگاه قضایی و انتظامی نمی‌تواند در مقابل این پدیده‌ی شوم که توطئه‌های استکباری و دشمنان را در پی معتاد کردن و ضربه بر پیکره جوانان جامعه دارد مبارزه کند.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه در همه‌ی دستگاه‌ها خصوصاً مراکز آموزشی و دانشگاهی عملیاتی شود، افزود: کمیته‌های 4 گانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باید برنامه‌های خود را در دستگاه‌ها مختلف و در جامعه عملیاتی و عملی کنند.

فرماندار اردبیل با اعلام اینکه از این به بعد شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان نه بعنوان شورای فرعی بلکه بعنوان شورای شهرستان فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: همه‌ی تلاش ما این است که این مسئولیت سنگین مبارزه با مواد مخدر که همه‌ی آحاد جامعه را در بر می‌گیرد با کمک و یاری خداوند و همت مسئولان دلسوز در جهت کاهش آسیب‌های مردم به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.