یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۱

حجت الاسلام سید جلال رضوی مهر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمر عنوان کرد: حرکت حکام…

حجت الاسلام سید جلال رضوی مهر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمر عنوان کرد: حرکت حکام سعودی در راستای اهداف استکبار و صهیونیزم است.

وی ادامه داد: صدور این حکم نشان می‌دهد که رقیبان حکومت در عربستان و شاهزادگان هوسران و بی تدبیر این کشور برای تصدی حکومت در جلوی دیدگان استکبار مسابقه خوش رقصی گذاشته اند.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه حکم اعدام شیخ نمر قطعا خواسته صهیونیزم و استکبار است بیان کرد: دولت سعودی امروز در جهان اسلام با وقاحت تمام و حرکات مشمئز کننده و رفتارهای کودکانه در راستای اهداف آمریکا و اسرائیل حرکت می کند.

شیخ نمر به یک شخصیت برجسته معنوی و علمی است

وی ادامه داد: باید بدانیم که جایگاه شیخ نمر به عنوان یک شخصیت برجسته معنوی و علمی در میان مردم بر احدی پوشیده نیست و هیچ کنوانسیون حقوق بشری در هیچ یک از مذاهب اسلامی و غیر اسلامی این حرکت نابخردانه حکام سعودی را تائید نخواهد کرد.

حجت الاسلام رضوی مهر افزود: باید از حامیان چنین اقدامات ضد بشری پرسید که شما که با گروه داعش به شکل گزینشی برخورد می‌کنید و تروریست را طبق خواشته خود معنا کرده و برای گروهی حق انسانیت قائل و گروهی را از این دایره خارج می‌کند و قبح و حسن را از عقل به هوا سپرده‌اید چگونه است که در برخورد با شیخ نمر اینگونه برخورد می‌کنید.

ضرورت حفظ امنیت قبر پیامبر(ص) و مسجد الحرام

عضو هیئت علمی مجمع نمایندگان حوزه علمیه با بیان اینکه حکام سعودی این حکم را برای زهر چشم گرفتن از شعیان منطقه شرق عربستان و بحرین صادر کرده‌اند گفت: اگر اعدام شیخ نمر انجام شود به زودی شاهد خواهیم بود که شرق عربستان از حجاز جدا می‌شود و اگر شیخ نمر از مردم و انقلاب مردم عربستان گرفته شود سلطه حکام از هم پاشیده می‌شود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت حفظ امنیت قبر نبوی و مسجد الحرام بیان کرد: بی کفایتی مهمترین مسئله جهان اسلام است و نباید اجازه داد که در اداره حجاز یهود صهیونیزم اتاق فکر ملک عبد الله قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *