اعدام شیخ نمر سلطه حکام سعودی را از هم می‌پاشد

حجت الاسلام سید جلال رضوی مهر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمر عنوان کرد: حرکت حکام سعودی در راستای اهداف استکبار و صهیونیزم است.

وی ادامه داد: صدور این حکم نشان می‌دهد که رقیبان حکومت در عربستان و شاهزادگان هوسران و بی تدبیر این کشور برای تصدی حکومت در جلوی دیدگان استکبار مسابقه خوش رقصی گذاشته اند.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه حکم اعدام شیخ نمر قطعا خواسته صهیونیزم و استکبار است بیان کرد: دولت سعودی امروز در جهان اسلام با وقاحت تمام و حرکات مشمئز کننده و رفتارهای کودکانه در راستای اهداف آمریکا و اسرائیل حرکت می کند.

شیخ نمر به یک شخصیت برجسته معنوی و علمی است

وی ادامه داد: باید بدانیم که جایگاه شیخ نمر به عنوان یک شخصیت برجسته معنوی و علمی در میان مردم بر احدی پوشیده نیست و هیچ کنوانسیون حقوق بشری در هیچ یک از مذاهب اسلامی و غیر اسلامی این حرکت نابخردانه حکام سعودی را تائید نخواهد کرد.

حجت الاسلام رضوی مهر افزود: باید از حامیان چنین اقدامات ضد بشری پرسید که شما که با گروه داعش به شکل گزینشی برخورد می‌کنید و تروریست را طبق خواشته خود معنا کرده و برای گروهی حق انسانیت قائل و گروهی را از این دایره خارج می‌کند و قبح و حسن را از عقل به هوا سپرده‌اید چگونه است که در برخورد با شیخ نمر اینگونه برخورد می‌کنید.

ضرورت حفظ امنیت قبر پیامبر(ص) و مسجد الحرام

عضو هیئت علمی مجمع نمایندگان حوزه علمیه با بیان اینکه حکام سعودی این حکم را برای زهر چشم گرفتن از شعیان منطقه شرق عربستان و بحرین صادر کرده‌اند گفت: اگر اعدام شیخ نمر انجام شود به زودی شاهد خواهیم بود که شرق عربستان از حجاز جدا می‌شود و اگر شیخ نمر از مردم و انقلاب مردم عربستان گرفته شود سلطه حکام از هم پاشیده می‌شود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت حفظ امنیت قبر نبوی و مسجد الحرام بیان کرد: بی کفایتی مهمترین مسئله جهان اسلام است و نباید اجازه داد که در اداره حجاز یهود صهیونیزم اتاق فکر ملک عبد الله قرار گیرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*