چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۱

وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه از اعزام بالگردهای «آپاچی» به عراق خبر داده و اعلام کرد که این بالگردها در بغداد مستقر می‌شوند….

وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه از اعزام بالگردهای «آپاچی» به عراق خبر داده و اعلام کرد که این بالگردها در بغداد مستقر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «هیل»، وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه از اعزام بالگردهای تهاجمی «آپاچی» به عراق خبر داد.

مقامات آمریکایی از اعلام جزئیات بیشتر و اینکه چند فروند بالگرد به عراق اعزام شده، خودداری کرده‌اند، اما می‌گویند این بالگردها در بغداد مستقر شده و می‌توانند در صورت نیاز به تخلیه کارکنان آمریکایی از عراق، کمک کنند.

پنتاگون روز سه‌شنبه همچنین اعلام کرد که تعداد بیشتری هواپیمای بدون سرنشین را با مأموریت جمع‌آوری اطلاعات، به عراق اعزام کرده است. پیشتر هم گزارش شده بود که پهپادهای مسلح آمریکایی بر فراز بغداد به پرواز درآمده‌اند. وزارت دفاع آمریکا هدف از استقرار این پهپاد‌ها را محافظت از پرسنل آمریکایی خارج از سفارت این کشور، اعلام کرده است.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه طی نامه‌ای به کنگره از اعزام 200 نیروی اضافی به عراق خبر داد. پنتاگون هم اعلام کرد که علاوه بر این، 100 پرسنل دیگر برای پشتیبانی لجستیکی به زودی به عراق اعزام می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.