یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ،مصطفی قاسمی با اشاره به در پیش بودن انتخابات پارلمانی عراق که قرار است 10 اردیبهشت ماه…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ،مصطفی قاسمی با اشاره به در پیش بودن انتخابات پارلمانی عراق که قرار است 10 اردیبهشت ماه در این کشور برگزار شود به تشریح آخرین وضعیت اعزام زائران ایرانی برای زیارت عتبات عالیات پرداخت.

**زائران از زیارت امامین جوادین محروم نمی شوند

وی در ادامه با اشاره به احتمال ایجاد محدودیت های ترافیکی در روزهای هشتم تا دوازدهم اردیبهشت به مدت پنج روز از سوی مقام های عراقی، گفت: با توجه به فضای امنیتی کشور عراق و ایجاد محدودیت های ترافیکی در آستانه انتخابات، برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته تا زائران از زیارت امامین جوادین (ع) محروم نشوند.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق افزود: براساس توصیه های رییس سازمان حج و زیارت، معاون عمره و عتبات و مدیرکل عتبات سازمان، برنامه ریزی هایی انجام شده است که از تاریخ 4 تا 6 اردیبهشت ماه، سه گروه از زائران زمینی بدون استثنا به شهر کاظمین وارد شده و یک روز در آنجا اقامت خواهند داشت.

قاسمی با بیان اینکه این کاروانهای زیارتی پس از 3 روز اقامت در نجف و 3 روز اقامت در کربلا به میهن باز می گردند، گفت: دو گروه دیگر از زائران ابتدا وارد نجف می شوند و پس از 3 روز اقامت، بلافاصله برای زیارت امامین جوادین (ع) به کاظمین اعزام می شوند که بدون اقامت راهی کربلا شده و در آنجا 4 روز اقامت می کنند.

** حذف اقامت در کاظمین از 8 اردیبهشت

قاسمی درباره شرایط اعزام زائرانی که از طریق پروازهای هوایی وارد عراق می شوند نیز توضیح داد: در تاریخ های یاد شده، پروازهای فرودگاه بغداد به فرودگاه نجف منتقل شده است . زائران پس از 3 روز اقامت در نجف، به کاظمین اعزام شده و بدون اقامت راهی کربلا می شوند.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق با بیان اینکه 4 اردیبهشت ماه 127 کاروان، 5 اردیبهشت ماه 130 کاروان و 6 اردیبهشت ماه نیز 130 کاروان از مرز زمینی، هوایی و کربلا وارد شهر کاظمین می شوند، حذف اقامت در کاظمین را از 8 اردیبهشت ماه اعلام کرد و از زائران خواست که با مسؤولان امر همکاری لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته با توجه به شرایط امروز عراق و محدودیت های ایجاد شده در سطح شهر بغداد، ترسیم شده است و احتمال دارد در صورت تغییر در وضعیت این کشور، برنامه ها هم تحت الشعاع قرار گیرد که از زائران می خواهیم ضمن همراهی با مسؤولان، سعه صدر بیشتری داشته باشند.

قاسمی با بیان اینکه اقامت هفت شب در عراق به قوت خود باقی است، خواستار درک شرایط کشور عراق از سوی زائران، مدیران کاروان، روحانیان و مداحان شد و گفت: تمام برنامه های صورت گرفته به تأیید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، رییس و معاون عمره و عتبات سازمان رسیده است تا بهترین خدمات به زائران ارائه شود.

وی با اشاره به طولانی شدن مسیرهای مهران، شلمچه و چزابه با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، اعمال این تغییر را به سبب ارائه خدمات بهتر به زائران در ایام انتخابات عراق و از دست ندادن زیارت امامین جوادین (ع) در کاظمین عنوان و اظهار کرد: از زائران می خواهیم که با مسؤولان در شهرهای مختلف عراق همکاری کنند تا خدمات بهتری ارائه شود.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق همچنین از روحانیان، مداحان، مدیران و زائران خواست که اگر در بین راه با مسائل و مشکلات حراستی و یا امنیتی مواجه شدند، بلافاصله به مسؤولان حراست و امنیت گزارش کنند تا از وقوع برخی حوادث سریع تر پیشگیری شود.

اجتمام*1580

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.