سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۰۹

هماهنگ کننده پیوند اعضاء در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: خانواده‌ای از شهرستان بافت که فرزندشان دچار مرگ مغزی شده بود، با اقدام…

هماهنگ کننده پیوند اعضاء در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: خانواده‌ای از شهرستان بافت که فرزندشان دچار مرگ مغزی شده بود، با اقدام خداپسندانه‌ای اعضای فرزند خود را اهدا کردند که این امر نجات بخش زندگی سه نفر در کرمان شد.

“مجید گیلانی”، در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، با اعلام این خبر گفت: پس از تاییدیه مرگ مغزی این پسر بچه 15 ساله توسط پزشکان تاییدکننده مرگ مغزی در بیمارستان شهید باهنر کرمان و رضایت این خانواده محترم، دو کلیه و کبد این بیمار مرگ مغزی روز 31 شهریور ماه در مرکز آموزشی درمانی افضلی پور کرمان به بیماران نیازمند دریافت عضو اهدا شد.

هماهنگ کننده پیوند اعضاء در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: دو کلیه این نوجوان به دو بیمار 11 و 23 ساله اهدا و کبد وی نیز نجات بخش زندگی یک زن 38 ساله شد.

وی ضمن قدردانی و تشکر از اقدام خداپسندانه این خانواده محترم، گفت: این خانواده با اهداء اعضای عزیز از دست رفته خود لبخند زندگی را به سه بیمار نیازمند هدیه کردند.

گیلانی همچنین از تلاش‌ها و فعالیت‌های مسئولان بیمارستان‌های شهید باهنر و افضلی پور کرمان قدردانی و تشکر کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.