دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۱

به گزارش ایرنا،ˈسید مهدی هاشمیˈرییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این دیدار به نمایندگی از اعضای کمیسیون از نزدیک با مهندسان و…

به گزارش ایرنا،ˈسید مهدی هاشمیˈرییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این دیدار به نمایندگی از اعضای کمیسیون از نزدیک با مهندسان و تکنیسین های این پروژه ملی گفت وگو کرد.

همچنین تعدادی از مردم روستاهای حاشیه کارگاه احداث سد و نیروگاه خرسان سه با گل به استقبال اعضا کمیسیون عمران آمدند و بر پیگیری مطالبات خود تاکید کردند.

به گزارش ایرنا،ساختگاه سد خرسان 3 در محور طلایه بخش علیای رودخانه خرسان چهار محال بختیاری در بخش جنوب غربی ایران در دامنه شمال شرقی کوه های زاگرس چین خورده و در حوالی روستاهای طلایه و آتشگاه به فاصله تقریبی 50 کیلومتری از شهرستان لردگان واقع شده است.

حوضه آبریز رودخانه خرسـان یکی از سر شاخه های حوضه آبریز رودخانه کارون است و بخش عمده حوضه این رودخانه کوهستانی بوده و ارتفاع بلندترین نقطه آن در کوه دنا در حدود 4437 متر از سطح دریا و متوسط ارتفاع حوضه برابر2398 متر از سطح دریا می باشد.

این سد به صورت بتنی دو قوسی نازک با ارتفاع 195متر و حجم بتن یک میلیون متر مکعب برای بدنه سد ساخته می شود و حجم مخزن آن افزون بر 1158 میلیون متر مکعب و ظرفیت نصب شامل چهار واحد توربین فرانسیس قائم با مجموع ظرفیت 400 مگاوات

با تولید سالانه 1121 گیگاوات ساعت انرژی می باشد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار فنی مهندسی، استاندار چهارمحال و بختیاری ،نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران وزارتخانه های عمرانی کشور حضور داشتند.

7359

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.