پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۶

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، “پترو پوروشنکو” رئیس جمهوری اوکراین از برقراری آتش بس یکجانبه در مناطق شرقی خبر داد….

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، “پترو پوروشنکو” رئیس جمهوری اوکراین از برقراری آتش بس یکجانبه در مناطق شرقی خبر داد. بر این اساس با این اقدام به جدایی طلبان مسلح این فرصت داده شده که با زمین گذاشتن سلاح هایشان، کشور را ترک کنند.

این تصمیم پس از دیدار روز گذشته پوروشنکو با “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه اتخاذ می شود. طی این دیدار تحولات اخیر اوکراین به ویژه در مناطق شرقی مورد بررسی قرار گرفت. در این دیدار پوتین با انتقاد از کشته شدن دو خبرنگار روس در لوهانسک بر لزوم محافظت از جان منسوبین رسانه ها تاکید کرد. همچنین برقراری آتش بس در مناطق شرقی از جمله موضوعات مورد بحث در این دیدار بوده است.

در همین حال وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد از زمان آغاز عملیات موسوم به “ضد تروریسم” در مناطق شرقی این کشور تا کنون 147 نظامی کشته شده اند. “ویتالی آندروناتی” رئیس بخش سلامت وزارت دفاع اوکراین با اعلام این خبر گفت: طی این مدت 267 نظامی ارتش مجروح شده اند که شرایط 13 نفر از آنان وخیم است.

وی همچنین از کشته شدن یک نظامی مجروح پس از انتقال به مراکز درمانی ارتش خبر داد. ارتش اوکراین از اواسط ماه آوریل عملیاتی نظامی را علیه جدایی طلبان طرفدار روسیه در مناطق دونتسک و لوهانسک که با اعلام استقلال خود خواهان پیوستن به روسیه هستند، به اجرا گذاشته است.

گفتنی است روز گذشته کمیسیون ویژه سازمان ملل در امور اوکراین اعلام کرد عملیات ارتش اوکراین با عنوان مقابله با تروریسم در مناطق شرقی این کشور تا کنون 356 کشته و 257 مجروح به جا گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.