جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۵

آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد بری پیشبرد منافع مشترک با مصر، با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور منتخب این کشور همکاری خواهد کرد. به…

آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد بری پیشبرد منافع مشترک با مصر، با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور منتخب این کشور همکاری خواهد کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری شین هوا از واشنگتن، ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفت آمریکا مشتاقانه در انتظار همکاری با سیسی و دولت وی به منظور پیشبرد منافع مشترک و همکاری راهبردی دو کشور است.

وی افزود: هیئتی از آمریکا به سرپرستی توماس شانون مشاور وزیر امور خارجه این کشور در مراسم تحلیف روز یکشنبه سیسی شرکت خواهد کرد.
هارف همچنین از مصر خواست با ایجاد اصلاحات اقتصادی در مصر ، وابستگی این کشور را به ویژه به کمک خارجی کاهش دهد.

وی در واکنش به درخواست عربستان سعودی برای برگزاری کنفرانسی بین المللی به منظور کمک به اقتصاد مصر تصریح کرد :« ما فکر نمی کنیم تنها کمک خارجی بتواند به ثبات اقتصادی در مصر کمک کند. ما معتقدیم مصر باید از فرصت های اقتصادی برای پیشرفت اقتصادی خود استفاده کند.»

روابط مصر و آمریکا پس از آنکه ارتش مصر محمد مرسی را از سمت ریاست جمهوری برکنار کرد رو به تیرگی نهاد و دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت بخشی از کمک خود را به این کشور به حال تعلیق درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.