پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۷

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در امور صنایع دستی گفت: برای ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در ارومیه…

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در امور صنایع دستی گفت: برای ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در ارومیه اعلام آمادگی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، دکتر محمد رضا رشید کردستانی در دومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ارومیه برگزار شد، خاطرنشان کرد: برای ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در ارومیه اعلام آمادگی می‌کنیم و در صورت همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی از آن استقبال می‌کنیم و سازمان نیز این پروژه را در اولویت‌های ویژه خود قرار می‌دهد که این بستگی به مسئولان استانی دارد.

وی با اشاره به اینکه حوزه‌هایی مانند میراث فرهنگی کمترین منابع را در اختیار دارند، افزود: در کارهای اجرایی قاعدتا تخصیص اعتبارات باعث حفظ این منابع می‌شوند. برای احیای میراث فرهنگی به ویژه هنرهای سنتی و صنایع دستی به اعتبارات استانی نیاز داریم.

مشاور سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی کشور تعهد می‌دهد به طور خاص حمایت و تامین اعتبار لازم را برای هر نوع پروژه‌ای که ماهیت ملی داشته باشد، انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌هایی در زمینه ایجاد اشتغال به صورت گسترده و ایجاد صنایع جایگزین کشاورزی در حاشیه دریاچه ارومیه مطرح شده است. عملیاتی کردن این پروژه‌ها نیاز به حمایت‌های استانی دارد تا راه برای اجرای این طرح‌ها هموارتر شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تسهیلات بانکی در حوزه صنایع دستی به وفور وجود دارد، علاوه بر حمایت های استانی و تامین اعتبارات از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور، به مدیرانی نیاز داریم که توانایی جذب اعتبارات را داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.