چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۴۱

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت آمادگی کامل برای تأمین دارو، تجهیزات و ارائه مراقبتهای پزشکی برای مجروحان غزه را دارد. به…

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت آمادگی کامل برای تأمین دارو، تجهیزات و ارائه مراقبتهای پزشکی برای مجروحان غزه را دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وزارت بهداشت حسن هاشمی در دیدار با نمایندگان گروه های فلسطینی مستقر در ایران با اظهار تأسف از مصیبتی که در ماه مبارک رمضان به مردم بی دفاع غزه وارد شده است، گفت: وزارت بهداشت آمادگی کامل برای تأمین تجهیزات فوری و داروی مورد نیاز مجروحان غزه را دارد.

وزیر بهداشت با اشاره به برخورداری ایران از تجربه در جنگ تحمیلی در خصوص ارائه خدمات درمانی فوری و انجام اعمال جراحی پیچیده افزود: بیمارستانهای ما پذیرای مصدومانی که نیازمند مراقبتهای پزشکی و اعمال جراحی پیچیده هستند خواهند بود.

وی با اشاره به همکاری وزارت بهداشت و هلال احمر در خصوص تامین دارو افزود: امدادرسانی از اصول انسانی و از وظایف دینی و انسانی ماست که درخواست کمک مردم مسلمانی کشورهای دیگر را بی پاسخ نگذاریم و در حد امکانات جمهوری اسلامی در حوزه درمان به یاری خواهران و برادران همچنین زنان و کودکان بی دفاع بشتابیم چرا که همه ما در تعقیب اهداف مشترک متعالی اسلام هستیم.

بر اساس این گزارش، ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تعداد شهدا در این حملات را 206 نفر و تعداد مجروحان نیز 1500 نفر در حملات مکرر هوایی، توپخانه و دریایی اعلام کرد و گفت: متأسفانه بیشتر این حملات موسسات آموزشی و مدارس را نشانه رفته و بیش از نیمی از مجروحان کودکان و زنان هستند و بیمارستانهای ما وضعیت مناسبی برای ارائه خدمات درمانی به مصدومان ندارند و در حوزه تأمین دارو و تجهیزات به شدت نیازمند کمک هستیم.

وی تأکید کرد: تقویت پایمردی مردم در ادامه دادن به مبارزات نیازمند حمایت و کمک های فوری کشورهای اسلامی از جمله ایران است و باعث دلگرمی مردم خواهد شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در پایان گفت: مردم غزه نیازمند حمایت شما و دولت جمهوری اسلامی ایران است که بتوانیم با کمک هم این غده سرطانی را ریشه کن کنیم.

در ادامه این نشست خالد قدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران نیز گفت: این بزرگ‌ترین جنایت در تاریخ معاصر است و مردم ما با شرایط سختی روبه‌رو هستند اما این شرایط سخت نتوانسته خللی بر اراده نیروهای مقاومت ایجاد کند.

وی با ارائه لیستی از داروها و تجهیزات مورد نیاز مردم غزه گفت: ما مطلع هستیم که همکاری شما با هلال احمر بسیار تنگاتنگ است و اعزام هیات های پزشکی از سوی ایران و همچنین حمایت های دارویی شما می تواند کمک موثری باشد و ما انتظار داریم دوستان وفاداری چون ایران در این شرایط مردم ما را تنها نگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.