سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۶

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رسول دیناروند در نخستین نشست مشترک وزیر بهداشت و مسئولان وزارت بهداشت و اعضاء بوردهای تخصصی و هیئت…

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رسول دیناروند در نخستین نشست مشترک وزیر بهداشت و مسئولان وزارت بهداشت و اعضاء بوردهای تخصصی و هیئت مدیره انجمن های متخصصین زنان و مامایی، گفت: داروهای درمان ناباروری تحت پوشش نیستند ولی دی ماه سال گذشته به این تفاهم رسیدیم که بخشی از این داروها با مکانیزم پرداخت از سوی بیمه ها تحت پوشش وزارت بهداشت قرار گیرد.

وی اظهار کرد: تعدادی از اقلام دارویی وارد فهرست پوشش بیمه شده و طی تفاهم نامه ای که امسال به امضای وزیر بهداشت و وزیر رفاه رسید، این حمایت از 50 درصد پوشش به 70 درصد رسید. امیدواریم با توجه به ابلاغیه سیاست های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری که تاکید بر بیمه ای کردن خدمات دارد، امسال تحت پوشش قرار دادن این داروها در شورای عالی بیمه نیز تصویب شود.

دیناروند با اشاره به اینکه هزینه داروهای درمان ناباروری 70 درصد به عهده دولت خواهد بود، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت اعتبار دیگری نیز برای حمایت از درمان ناباروری در نظر گرفته که مختص به بیماران بی بضاعت خواهد بود. البته این حمایت به طور کلی مربوط به فرایند درمان است و نه فقط دارو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.