دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۱

طالبان پاکستان امروز (دوشنبه) به شرکت‌های خارجی هشدار داد تا این کشور را ترک کنند و متعهد شد در واکنش به حمله ارتش…

طالبان پاکستان امروز (دوشنبه) به شرکت‌های خارجی هشدار داد تا این کشور را ترک کنند و متعهد شد در واکنش به حمله ارتش به یکی از مناطق قبیله‌ای، علیه دولت دست به حملات تلافی جویانه بزند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بیانیه همزمان با آن منتشر شد که برای جلوگیری از واکنش‌ طالبان و تقویت نیروهای دولتی، هزار سرباز و شبه نظامی در تعدادی از شهرهای مهم پاکستان مستقر شده و تمامی بیمارستان‌ها برای پذیرش تلفات به حالت آماده باش در آمده‌اند.

حمله به وزیرستان شمالی، مخفیگاه اصلی شبه نظامیان طالبان و القاعده یک هفته پس از حمله این شبه نظامیان به فرودگاه کراچی صورت گرفت.

شهیدالله شهید، سخنگوی شبه نظامیان طالبان در بیانیه‌ای گفت: ما به تمامی سرمایه‌گذاران و شرکت‌های هواپیمایی خارجی و شرکت‌های چند ملیتی هشدار می‌دهید تا فورا همکاری‌های خود با دولت پاکستان را به حالت تعلیق درآورده و آماده خروج از پاکستان شوند، در غیر این صورت آن‌ها مسئول تلفاتشان خواهند بود.

وی افزود: کاملا مشخص است که دولت اسلام آباد از طریق فعالیت‌های خارجیان پیشرفت کرده و تجارت‌های شما را بمب می‌کند و بر سر زنان و کودکان بی‌گناه قبیله‌ای پرتاب می‌کنند.

طالبان متعهد شده تا از دولت انتقام بگیرند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما دولت نواز شریف، نخست وزیر پاکستان را مسئول جان و اموال از دست رفته مسلمانان قبیله‌ای می‌دانیم. ما متعهد می‌شویم که دست به اقدامی تلافی جویانه بزنیم. طالبان کاخ‌های شما در اسلام آباد و لاهور را به آتش خواهد کشید.

شهید الله شهید افزود: به یاد داشته باشید که شما یک بار دیگر نیز برای مذاکره و صلح التماس خواهید کرد اما آن زمان دیگر دیر است.

سخنگوی پلیس اسلام آباد گفت: تدابیر امنیتی پایتخت در حال حاضر تقویت شده است حدود 3000 مامور پلیس در اسلام آباد مستقر شده‌اند و گشت‌زنی‌ها تشدید یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *