پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۶:۵۵

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: نتیجه آزمایشات انجام شده روی نمونه‌های بدست آمده از منبع…

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: نتیجه آزمایشات انجام شده روی نمونه‌های بدست آمده از منبع آلودگی به صورت قطعی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویانت ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، به نقل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، محمودرضا میری افزود: بر اساس نتایجی که توسط آزمایشگاه‌های معتبر کشوری انجام شده، ماده آلوده‌کننده ترکیبی از موادشیمیایی است که عموما تحت عنوان “روغن‌های دی‌سولفیدی” از آنها یاد می‌شود.

به گفته میری این ترکیبات با وجود بوی بد و زننده‌ای که دارند مسمومیت متوسط تا پایینی ایجاد می‌کنند که وضعیت تمامی مسمومان بستری در مراکز درمانی به همین‌گونه بود.

وی افزود: به دلیل عدم قطعیتی که در نوع ماده آلوده‌کننده وجود داشت مسمومان مراجعه‌کننده را برای مدتی تحت نظر قرار می‌دادیم و پس از اطمینان کامل از سلامت این عزیزان آنها را مرخص می‌کردیم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با تاکید بر علمی‌بودن خدمات ارائه شده به مسمومان گفت: در زمان بروز مسمومیت‌های شیمیایی، تا زمان شناسایی قطعی ماده‌ آلوده‌کننده یکسری درمان‌های حمایتی و عمومی برای مسمومان انجام می‌شود و انجام درمان‌های اختصاصی به وضعیت جسمی بیمار و نوع ماده آلوده‌کننده بستگی دارد.

میری گفت: با شناسایی قطعی مواد آلوده‌کننده به این نتیجه رسیده‌ایم که اقداماتی که در بیمارستان‌ها برای بیماران ارایه شده، کافی بوده و اکنون می‌توانیم با شواهد علمی اعلام کنیم که نگرانی جدی بابت عوارض طولانی مدت مسمومیت در شهروندان وجود ندارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *