شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۰

پایگاه های خبری عربی از بارش باران شدید در مکه و اعلام وضعیت فوق العاده در این شهر خبر دادند. به گزارش ایسنا،…

پایگاه های خبری عربی از بارش باران شدید در مکه و اعلام وضعیت فوق العاده در این شهر خبر دادند.

به گزارش ایسنا، فرارو به نقل از شبکه های خبری العربیه و الجزیره آنلاین نوشت: سخنگوی اطلاع رسانی اداره دفاع شهری در شهر مکه اعلام کرد: شب گذشته گزارش هایی از بارش باران شدید در این شهر مقدس و گرفتار شدن خودروها در داخل آب در خیابان های الحج ، حی العمره ، المقرح ، ام الجود و الشوقیه دریافت شده است.

این گزارش می افزاید، در نتیجه بارش باران و جاری شدن سیل ،23 تن از سوی گروه های امداد نجات یافته و به مناطق امن منتقل شدند. مسوول اداره دفاع مدنی در شهر مکه تاکید کرد : گروه های دفاع شهری هم اکنون در حالت آماده باش برای مقابله با هر گونه حالت فوق العاده هستند. این مقام سعودی گفت که هنوز هیچ موردی از فوت در نتیجه بارش باران گزارش نشده است.

اداره دفاع شهری در شهر مکه از همه شهروندان و ساکنان این شهر خواست جانب احتیاط را در هنگام خروج از منزل در چنین وضعیت آب و هوایی مراعات کرده و از منابع برق و جریان های سیل دوری کنند و در مکان های جمعی به منظور حفاظت از جان خود پناه بگیرند .به گفته مدیریت دفاع شهری ، بارش باران شب گذشته در شهر مکه و همچنین جده شروع شده و در شهرهای طایف و الجموم نیز باران شروع به باریدن کرده و راههای منتهی به این شهرها در چارچوب اقدامات احتیاطی بسته شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.