یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۴۵

ˈ حسن فلاحˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبه سال 1387 مجلس شورای اسلامی ، شهرداریها در زمان…

ˈ حسن فلاحˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبه سال 1387 مجلس شورای اسلامی ، شهرداریها در زمان صدور پروانه ساختمانی مکلف به معرفی سازندگان به تامین اجتماعی برای پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی هستند.

وی با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال قبل ، سازندگان ساختمانی از اول تیرماه تا اواخر سال 92 از پرداخت این حق بیمه معاف بودند ادامه داد:براساس این قانون 20درصد حق بیمه کارفرمایان ساختمانی بعنوان بیمه کارگران ساختمانی از محل ارزش افزوده متمرکز سازمان دهیاری ها و شهرداریهای کشور تامین و پرداخت شد .

معاون امور بیمه ای سازمان تامین اجتماعی مازندران گفت: این قانون در سال1393 تنفیذ نشد و شهرداریها برای صدور پروانه ساختمانی می بایست سازندگان ساختمانی را برای دریافت گواهی پروانه به تامین اجتماعی معرفی نمایند.

وی ادامه داد: گواهی پروانه ساختمانی، سند پوشش بیمه ای تمام کارگران مشغول به کار در آن ساختمان است.

به گفته فلاح با صدور این گواهی تمامی کارگران که از ابتدا تا پایان کار ساخت بنا مشغول به کار هستند از پوشش بیمه ای حوادث حین کار بهره مند می شوند .

وی افزود: متاسفانه برخی شهرداریهای مازندران از معرفی سازندگان ساختمانی برای صور گواهی پروانه به سازمان تامین اجتماعی ممانعت می کنند.

مدیر امور بیمه ای سازمان تامین اجتماعی مازندران به بروز حوادث حین کار برای کارگران ساختمانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: بدلیل دریافت نکردن گواهی پروانه ساختمانی ، کارگران از مزایای بیمه حوادث حین کار بهره مند نمی شوند .

وی از شهرداریهای مازندران خواست تا برای ایجاد چتر حمایتی کارگران ساختمانی هنگام کار برای دریافت پروانه ساختمانی همکاری بکنند .

25 هزار کارگر ساختمانی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی مازندران هستند .ک/3

7329/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.