چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۴

سلامت نیوز: سازمان جهانی بهداشت خواستار اعمال قوانین شدیدتری برای کنترل مصرف سیگار‌های الکترونیک شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،…

سلامت نیوز: سازمان جهانی بهداشت خواستار اعمال قوانین شدیدتری برای کنترل مصرف سیگار‌های الکترونیک شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت با درخواست کنترل مصرف سیگارهای الکترونیک در اطلاعیه‌ای پیشنهاد کرد که مصرف این نوع سیگار در فضاهای عمومی سرپوشیده و نیز فروش آن به کودکان ممنوع شود.

در حالی که شواهد نشان داده سیگار الکترونیک نسبت به سیگار معمولی کمتر سمی است اما با این وجود مصرف آن‌ برای سلامت نوجوانان و جنین زنان باردار خطرزا است.

«برتراند دائوتزنبرگ»، یکی از متخصصان بیماری‌های ریوی گفت: وظیفه سازمان جهانی بهداشت است که نسبت به مصرف این سیگارها هوشیار باشد و به مردم در مورد مضرات این سیگار و اعتیادآور بودن آن اطلاع رسانی کند.

به گفته این پزشک، هرچند سیگارهای الکترونیک برای افرادی که به مصرف سیگارهای معمولی اعتیاد دارند، گزینه کم‌خطرتری است اما کودکان و نوزادان نباید قربانی این نوع ماده دخانی شوند.

به گزارش یورونیوز، سازمان جهانی بهداشت از تولیدکنندگان سیگارهای الکترونیک درخواست کرده تا بدون شواهد علمی ادعای نقش این سیگارها را در ترک کردن سیگار معمولی مطرح نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.