پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۵

به گزارش ایرنا، گردهمایی سالانه حسابداران و حسابرسان ایران در حالی در شیراز آغاز شد که آرزوی موفقیت برای یک اقتصاد دان ایرانی…

به گزارش ایرنا، گردهمایی سالانه حسابداران و حسابرسان ایران در حالی در شیراز آغاز شد که آرزوی موفقیت برای یک اقتصاد دان ایرانی از نکات حاشیه ای آن بود.

دکتر شاپور محمدی معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در آغاز سخن خود در این همایش با بیان این که ˈشیراز دست از نخبه پروری برنداشته استˈ، به ظهور پرفسور ˈ محمدهاشم پسرانˈ اقتصاددان ایرانی از شهر شیراز اشاره کرد و گفت: پرفسور پسران همچنان شانس گرفتن جایزه نوبل در رشته اقتصاد را دارد و امیدواریم نخستین نوبل اقتصاد را برای ایران به ارمغان بیاورد.

رییس دانشگاه شیراز نیز در سخنانی درآیین گشایش این همایش، پیشرفت کشور با نگاه عدالت محور را ثمره تلاش های جهادی دانشگاهیان دانست و گفت: این دانشگاه نمی تواند نسبت به نیازهای جامعه بی تفاوت باشد و هر مقاله و طرح تحقیقاتی در این دانشگاه مبتنی بر رفع نیازهای جامعه خواهد بود.

مجید ارشاد با بیان این که امروز کشور در برخی حوزه ها از جابجایی مسایل اصلی و فرعی دچار آسیب شده است، گفت: در صورت وجود اطلاعات صحیح، به موقع و قابل اتکا امکان مدیریت قدرتمند و تحقق اهداف کشور میسر است.

رییس دانشگاه شیراز با ارایه گزارشی از ظرفیت ها و افتخارات این مرکز آموزش عالی تاکید کرد: تحقق حماسه آفرینی اقتصادی و سیاست های اقتصاد مقاومتی نیازمند زمینه و بسترسازی است که از جمله آنها می توان به همگرایی نیروها، اتکا بر خرد جمعی، استفاده از نظر صاحب نظران و فعالان مالی و افزایش کارآیی و اثربخشی در بخش عمومی اشاره کرد.

دبیر اجرایی دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران نیز در سخنانی در آیین گشایش این همایش گفت: رشته حسابداری از ضعف هایی که در بسیاری از حوزه ها در کشور وجود دارد مستثنا نیست و در این همایش در صدد هستیم که این نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

محمدحسین ستایش با بیان این که امروز بین رشته حسابداری و حرفه حسابداری فاصله افتاده است، گفت: این همایش در صدد است ارتباط دانشگاه و صنعت را در این حوزه تقویت کند و برپایی میزگرد انجمن های حرفه ای حسابرسی در این راستا است.

به گفته وی، برگزاری میزگرد دبیران نشریات حسابداری و حسابرسی از دیگر نشست های تخصصی این همایش است.

رییس سازمان بورس اوراق بهادار و رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر سخنرانان آیین گشایش این همایش هستند.

به گفته محمد نمازی دبیر علمی دوازدهمین همایش ملی حسابداری ایران، از مجموع 147 مقاله ارسال شده به دبیرخانه این همایش ، با نظر هیات داوران 38 مقاله در قالب سخنرانی، 27 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود و خلاصه 79 مقاله نیز دراختیار شرکت کنندگان در این همایش قرار می گیرد.

این همایش عصر پنجشنبه به کار خود پایان خواهد داد. ک/2

2026/ 667 **1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.