جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۳

هومن افاضلی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران افزود: دو تیم آلمان و فرانسه از ابتدا جزو شانس‌های این تورنمنت بودند و…

هومن افاضلی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران افزود: دو تیم آلمان و فرانسه از ابتدا جزو شانس‌های این تورنمنت بودند و دارای بازیکنان بسیار سرشناسی هستند.

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه بیان کرد: آلمان در جام جهانی این دوره خیلی خوب شروع نکرد و از آن آلمان پر فروغ فاصله داشت ولی سیستم کلی تیم آلمان بر اساس نظم بوده و  تیمی فوق‌العاده پرتلاش و با برنامه را از آن‌ها دیدیم. تا قبل از سال 2000 فدراسیون آلمان رنسانسی را در فوتبال این کشور بوجود آورد و تغییرات و ماحصل آن را در سال 2002 دیدیم. دقیقا از سال 2002 به بعد بود که شاهد آلمانی با سبک فوتبال نوین و پویا بودیم.

وی تصریح کرد: ورود بازیکنان مهاجر در سال‌های اخیر به تیم‌های مختلف اروپایی از جمله آلمان و فرانسه سبک فوتبال این کشورها را عوض کرده است.

افاضلی عنوان کرد: ماحصل  این تنوع بازیکن، سبک فوتبال یک کشور به  لحاظ تاکتیکی و تکنیکی را عوض می‌کند. در رابطه با تیم فرانسه باید گفت: فرانسه وقتی فرانک ریبری و سمیر نصری را برای حضور در جام جهانی نیاورد همه‌ی امیدها از این تیم کم رنگ شد. شاید کسی فکر نمی‌کرد این تیم بتواند به این صورت بدرخشد و  با امتیاز به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شود ولی در حال حاضر جزو شانس‌های اول برای حضور در جمع چهار تیم انتهایی جام محسوب می‌شود.

کارشناس فوتبال کشورمان بیان کرد:‌ برنده این دیدار بازی کلاسیکی را با تیم برزیل در سمت مقابل خواهد داشت. در کل من شانس آلمان‌ها را در این بازی بیشتر از خروس‌ها می‌دانم.  البته این که 7 بازیکن آن‌ها سرماخوردگی دارند را نباید انکار کرد.

**برزیل در فاز دفاع، نسبت به حمله برتری دارد

وی در خصوص ارزیابی‌اش از بازی برزیل مقابل کلمبیا گفت: درباره برزیل باید گفت که این تیم در طول بازی‌هایی که انجام داده عملکرد قابل قبولی داشتند ولی چیزی که حائز اهمیت است وابستگی این تیم به خلاقیت‌های فردی یک بازیکن به نام نیمار است. این می تواند در این سطح از فوتبال برزیل را دچار مشکل کند.

برزیل در خط دفاع برتری نسبی نسبت به خط حمله اش دارد. چرا که در خط حمله بازیکنان نزدیک به نیمار اندازه نام برزیل نیستند و تنها همه کاره برزیل در خط توانست خودش را با برنامه و سبک سیاق جام جهانی وفق دهد و عملکرد قابل قبولی تا این مرحله از خود به نمایش بگذارد.

این تیم با بهره گیری از بازیکنان با توانایی قدرتی، تاکتیکی و تکنیکی بالا گربه سیاه تیم‌های بزرگ شود. آن‌ها از رودریگز 20ساله بهره بردند و جواب این اطمینان را گرفتند. در کل این بازی برای هر دو تیم دارای شانس فراوان است و احتمال هر دو تیم 50-50 است چرا که برزیل افت و خیزی فراوانی داشته است و نمی توان شانس برد را فقط برای این تیم قائل شد.

وی در پایان خاطرنشان  کرد: برنامه من با تیم امید ملی هم به عنوان مدیر فنی دوباره از یکی دو روز گذشته استارت خورد با توجه به شناختی که از تیم ملی امید داشتم به خاطر این که زکات علم خودم را به فوتبال کشورم ادا کنم. خواستم تا در برهه زمانی کنار تیم باشم. دوست داشتم با کار نظارتی تیم را زیر نظر بگیرم تا مثمر ثمر واقع شوم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.