چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۹

مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: خط لوله‌ی مستقل شرب انتقال آب از شمیل به بندرعباس با لوله‌ی فولادی به اقطار 900 و800 میلی‌متر…

مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: خط لوله‌ی مستقل شرب انتقال آب از شمیل به بندرعباس با لوله‌ی فولادی به اقطار 900 و800 میلی‌متر و با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال با حضور وزیر نیرو و استاندار افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، «محمدباقر حیدری» اظهار کرد: منبع اصلی تأمین آب شرب و صنعت شهر بندرعباس و خمیر سد استقلال میناب است که در نیمه‌ی دوم سال همواره با مشکل کمبود آب مواجه بوده است.

وی افزود : این موضوع با گسترش محدوده‌ی شهر و توسعه‌ی بخش صنعت از یک طرف و کاهش بارندگی و نزولات جوی از سوی دیگر سبب ایجاد کمبود آب در استان شده که لزوم اجرای هر چه سریع‌تر طرح‌های پشتیبان را بصورت اضطراری اجتناب‌ناپذیر کرده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان خاطرنشان کرد: خط لوله مستقل شرب انتقال آب از شمیل به بندرعباس با لوله‌ی فولادی به اقطار 900 و800 میلی‌متر به طول 13.5 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال در هفته‌ی دولت با حضور وزیر نیرو و استاندار افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهارامیدواری کرد با افتتاح این پروژه، مشکل کمبود آب بخش اعظمی از شهرستان بندرعباس و بندرخمیر مرتفع می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *