جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۸

سیستم پایش آنلاین کیفیت آب رودخانه در لرستان به مناسبت هفته دولت افتتاح شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، به…

سیستم پایش آنلاین کیفیت آب رودخانه در لرستان به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، به مناسبت هفته دولت، سنجش کننده‌های آلاینده هوا و اولین سیستم پایش لحظه‎ای آنلاین کیفیت آب رودخانه در ویسیان توسط معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

فتحی، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در مراسم افتتاح این سیستم گفت: با توجه به اینکه رودخانه‎های استان در معرض آلودگی‎های فاضلاب مراکز جمعیتی و پساب صنعتی قرار دارند لذا با افتتاح این سیستم از آلودگی‎های ورودی به این رودخانه به خصوص در ساعات غیرمعمول اطلاع یافته و نسبت به حذف منابع آلاینده اقدام می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برای اولین بار اقدام به نصب این دستگاه بر روی رودخانه در خرم‎آباد کرده است.: با توجه به اینکه در بالا دست این رودخانه، صنایع آلاینده وجود دارد و از طرفی یکی از سرشاخه‎های اصلی سد کرخه محسوب می‎شود لذا این رودخانه را انتخاب کردیم تا کانون‎های آلودگی را شناسایی کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: با نصب این دستگاه 4 پارامتر، اکسیِژن محلول، هدایت الکتریکی، کدورت و ph آب به صورت آنلاین سنجش می‎شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.