شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۷:۳۹

فاز اول بازسازی حرم علی‌بن مهزیار اهوازی، امروز، سوم آبان افتتاح شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد…

فاز اول بازسازی حرم علی‌بن مهزیار اهوازی، امروز، سوم آبان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد طباطبایی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان در این مراسم اظهار کرد: روند بازسازی حرم علی‌بن مهزیار از سال 90 آغاز شد. عملیات سفت‌کاری این پروژه به‌طور کامل به پایان رسیده و فعالیت‌های مربوط به نازک‌کاری آن نیز در حال پایان است.

وی با بیان اینکه تاکنون میزان هزینه بازسازی حرم به 9 میلیارد تومان رسیده است، گفت: 5 میلیارد تومان از این رقم از اعتبارات دولتی، 2 میلیارد تومان از تسهیلات سازمان اوقاف و امور خیریه و 2 میلیارد تومان را خیران و درآمد ضریح تشکیل می‌دهد. همچنین برای تکمیل عملیات بازسازی حرم و در بخش توسعه نیز هزینه 5 تا 6 میلیارد تومان دیگر برآورد شده است.

طباطبایی با قدردانی از کمک‌های مالی استانداری خوزستان، گفت: مقرر شده است اعتبارات دیگری از دولت و همچنین کمک‌های مردمی به این امر تخصیص یابد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان با بیان اینکه در صورت رسیدن اعتبارات، پیش از ماه رمضان سال آینده حرم به‌طور کامل افتتاح خواهد شد، ادامه داد: در فاز سوم بازسازی حرم مطهر علی‌بن مهزیار اهوازی، برای آزادسازی اطراف آن برنامه‌ریزی شده است.

وی اظهار کرد: 70 خانه در طرح توسعه این حرم قرار دارند که باید خریداری شده و به صحن اضافه شود تا طرح جامع موردنظر محقق شود و این حرم جایگاه واقعی خود را پیدا کرده و میزبان مراسم‌های مذهبی مناسبتی و عزاداری مردم شود.

طباطبایی با بیان اینکه علی بن مهزیار اهوازی نگین درخشان این شهرستان است، افزود: امید است مردم اهواز همچنان از برکات این یار معصومین(ع) بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاحیه فاز اول حرم علی‌بن مهزیار اهوازی نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری از جمله آیت‌الله موسوی‌جزایری، آیت‌الله شفیعی و آیت‌الله حیدری حضور داشتند.

خبرنگار:

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *