جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۶

به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران مشکل تردد در شهر تهران این روزهای دغدغه‌ی بسیاری از شهروندان شده  است. برخی از مناطق تهران یا…

به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران مشکل تردد در شهر تهران این روزهای دغدغه‌ی بسیاری از شهروندان شده  است. برخی از مناطق تهران یا فاقد خطوط حمل و نقل عمومی‌اند و یا با کمبود و ضعف این امکانان مواجه‌اند.

جالب اینجاست که بعضی از نقاط تهران با وجود این که در نزدیکی‌همند ولی به دلیل نبود امکانات حمل و نقل عمومی مدت‌ها طول می‌کشد تا به مقصد برسد و باید هزینه زیادی را صرف کنیم.

یا برای این که هزینه زیادی را متحمل نشویم یا درسترسی به خودرویی برای رسیدن به مقصد نیست ناچار مسافت طولانی را برای رسیدن به مقصد طی کنیم.

شهروندان نیز چاره‌ای جز آوردن این مشکل را به روی خط تهران نداشتند تا مسئولان مشکلشان را برطرف سازند.

این موضوع را با شهرداری منطقه 5 در میان گذاشتیم.

نجاتی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه 5گفت: ما سال گذشته یک خط  اتوبوس به ابتدای فلکه شهرام تا خیابان وضعیت راه اندازی کردیم ولی به  دلیل پایین بودن تقاضا این خط جمع آوری شد.

کمبود مسافر داشتیم، مجددأ خط مینی‌بوس‌رانی را راه  اندازی کردیم تقاضا کم بود و کمبود مسافر داشتیم منجر به جمع آوری خط مینی بوس‌رانی شدیم.

در حال حاضر خط ون ابتدای فلکه شهرام  است و تقاضای جنت آباد- آبشناسان راه اندازی شده است.

برای رفع هزینه‌ها نیز با وجود این که مسافران این مسیر مبدأیی و مقصدی است چاره اندیشیده‌خواهد شد.

در حقیقت در ساعاتی که صبح گاهی و عصر گاهی با مشکل استفاده مسافران به صورت برگشت مواجهیم، و اتوبوس جوابگوی  این مسیر و به صرفه نیست به همین دلیل مجبوریم از خط ون استفاده کنیم.

مطالعات جدیدی را در این باره انجام خواهیم داد با توجه به جمع آوری تقاضای شهروندان در صورت درصد بسیار تقاضای آن‌ها برای راه اندازی خطوط اتوبوسرانی در این مسیر اقدام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.