افتتاح نخستین مدرسه هوشمند روستایی در خراسان‌جنوبی

صبح امروز(شنبه پنجم مهرماه) نخستین مدرسه هوشمند روستایی خراسان‌جنوبی در روستای خراشاد راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدطاهر گرایلی» صبح امروز(شنبه 5 مهرماه) در مراسم هوشمندسازی روستایی خراسان‌جنوبی در روستای خراشاد با بیان اینکه «پرویز رحیمی خراشاد» واقف بیرجندی در اقدامی خداپسندانه دبستان دقیقی خراشاد را مجهز به سیستم هوشمند کرد، افزود: برای نخستین‌بار در استان این مدرسه برای دانش‌آموزان مجهز و امکان استفاده از این امکانات راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه در وقف آنچه امروز انجام می‌شود توجه به سخت‌افزار است و به بخش نرم‌افزاری توجه کمتری شده است، گفت: امروز باید به بحث فراهم کردن امکانات آموزشی توسط خیرین و واقفین توجه بیشتری شود.

مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه فرهنگ هر جامعه هویت و موجودیت آن جامعه را تشکیل می‌دهد، افزود: با انحراف فرهنگ هر چند جامعه در بعدهای اقتصادی، سیاسی، صنعتی و نظامی قدرتمند و قوی باشد اما پوچ است.

گرایلی با تأکید بر اینکه مسئولان باید علاوه‌بر برطرف شدن مشکلات معمول دانش‌آموزان، به فکر ارتقاء سطح فرهنگ از طریق آموزش‌های متمادی باشند، گفت: ایجاد زمینه و بستر مناسب برای شکوفا شدن استعدادها مهم‌ترین هدف نظام آموزشی است و با دقت در این زمینه نظام آموزشی‌ باید بستر مساعدی برای شناخت و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان امروز و نخبگان فردا است.

وی ادامه داد: امام راحل با ایجاد اطمینان و تقویت روحیه خود باوری در جوانان باعث شد تا در طول هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن نیافتد و امروز نیز جوانان با اتکای به نفس و توجه به منویات مقام معظم رهبری به برترین دستاوردهای علمی جهان دست یافته‌اند.

گرایلی گفت: دشمن از خودباوری جوانان ایران هراس دارد چون می‌داند جوانان ایرانی استعداد و توانایی دست‌یابی به قله‌های علم و فناوری را دارند و به همین دلیل از ابتدای پیروزی انقلاب با توان تمام علیه کشور ما دشمنی کرد.

وی دانش‌آموزان را مهم‌ترین رکن نظام آموزش و پرورش کشور دانست و افزود: شناسایی و ایجاد زمینه برای رشد خصایل ممتاز بشری اولین دغدغه دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت در تمام فعالیت‌های علمی و فرهنگی است که باید با تمام وجود خود را وقف ایفای این وظیفه سنگین کنند.

مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی هم‌چنین از اهدای هزینه خرید سه دستگاه رایانه به مجتمع آموزشی و پرورشی شهید باهنر خراشاد توسط آقای رحیمی خبرداد.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*