جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۸

کارخانه نور روشنا تنها تولید کننده چراغ‌های دیود نوری و LED در ایران با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در ق،…

کارخانه نور روشنا تنها تولید کننده چراغ‌های دیود نوری و LED در ایران با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در ق، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، علی لاریجانی با حضور در شهرک صنعتی شکوهیه قم، کارخانه نور روشنا، تنها تولیدکننده لامپ‌های LED و SMP در کشور را افتتاح کرد.

کارخانه نورروشنا، سالانه ظرفیت تولید 246 میلیون لامپ را داراست. ساخت این کارخانه با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال در آبان سال 92 آغاز شد و امروز با حضور دکتر لاریجانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین عملیات ساخت دهکده گردشگری زیتون با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در قم آغاز شد. لاریجانی در این مراسم ضمن کلنگ زنی منطقه نمونه گردشگری زیتون برخی از بخش‌های این منطقه مانند بخش گلخانه و پرورش ماهی را افتتاح کرد.

منطقه نمونه گردشگری زیتون واقع در جاده قدیم قم – تهران در مساحتی حدود 70 هکتار واقع شده است که در صورت راه‌اندازی کامل دهکده زیتون تا 600 نفر به صورت مستقیم در این مکان مشغول به کار می‌شوند.

سطح این دهکده 72 هکتار است. قرار است در یک طرح پنج ساله، بوستان جنگلی کُروکودیل در آن احداث شود. این بوستان مجوز پرورش 10 هزار راس کروکودیل را دارد که در فاز نخست آن یک هزار راس کروکودیل برای پایلوت پرورش داده می‌شوند.

در قسمت گلخانه این دهکده 32 نوع بذر گل و میوه از آکادمی کشاورزی چینی وارد شده است که پس از طی شدن مرحله آزمایشی آن، گیاهانی که با محیط سازگاری داشته باشند به مرحله تولید می‌رسند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *