چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۳۳

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز و با حضور محسن خوانساری فرماندار، محمد ارجستانی بخشدار مرکزی، حسن میرزایی رییس اداره صنعت، معدن و…

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز و با حضور محسن خوانساری فرماندار، محمد ارجستانی بخشدار مرکزی، حسن میرزایی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت و جمعی از فعالان هنر فرش و مدیران اجرایی ورامین، نمایشگاه توانمندی های صنعت فرش شهرستان افتتاح شد.

این نمایشگاه از 30 اردیبهشت تا دوم خرداد ماه پذیرای هنرمندان و علاقمندان به هنر فرش است و همه روز قالیبافان از ساعت 9 صبح الی 21 شب آماده پاسخگویی به سوالات مردم در حوزه فرش خواهند بود.

در این مراسم فرماندار ورامین با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر روی تولیدات داخلی و توانمندی های هنرمندان و متخصصان ایرانی با اشاره به وجود ظرفیتهای عظیم در صنعت فرش ورامین اظهار داشت: هنر فرش نمایانگر هویت و فرهنگ یک منطقه و دیار است و حقیقتا قالیبافان ورامینی منعکس کننده فرهنگ منطقه به اقصی نقاط جهان هستند و امروز با تلاش هنرمندان، فرش ورامین در برخی خانه های مردم اروپا یافت می شود.

محسن خوانساری ادامه داد: ورامین در زمینه صنعت فرش پتانسیل و ظرفیت های بالایی دارد و در صورت حمایت مسئولان و متولیان امر و سرمایه گذاری بخش خصوصی علاوه بر ایجاد اشتغال، سبب ارزآوری برای کشور خواهد شد.

این مسئول عنوان کرد: امروز باید سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را به سوی سرمایه گذاری در صنعت فرش ورامین سوق داد که در صورت تحقق این مهم، بسیاری از مشکلات این حوزه حل خواهد شد.

وی گفت: رفع مشکلات بخش فرش و موانع توسعه نیازمند توجه تمامی مسئولان است که این امر همان مدیریت جهاد مد نظر رهبری است، در این زمینه با تکیه بر توانایی های خود و امکانات و منابع کشور و با نگاه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، موجبات پیشرفت هرچه بیشتر را با توکل بر خدا فراهم کنیم و در این زمینه بخش صنعت  می تواند در زمینه تولید و اشتغال در کشور قدم های موثر و مفیدی بردارد.

خوانساری بیان داشت: امروز قالیبافان و فعالان هنر فرش با مشکلات عدیده ای نظیر بالا رفتن قیمت مواد اولیه دست و پنجه نرم می کنند که جلسات متعددی برای حل مشکل این افراد در فرمانداری برگزار شده و راه های رفع موانع توسعه فعالیت آنها موردارزیابی قرار گرفته که امید می رود نتیجه آن به توسعه این صنعت و هنر منجر شود.

حسن میرزایی نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فرش ورامین از پتانسیل بالایی برخوردار است که در صورت فراهم شدن امکانات لازم می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین گفت: اکنون با تلاش هنرمندان ورامین در طول سال حدود هزار مترمربع فرش بافته می شود که با توجه بیشتر مسئولان می توان این ارقام را افزایش داد.

وی ادامه داد: اکنون برخی کشورهای اروپایی نظیر آلمان و اروپا مشتری های فرش ورامین هستند و برخی خانواده های اروپایی فرش ورامین را در خانه های خود نگه داری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.