پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۶

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۸ پروژه به مناسبت هفته دولت خبر داد. ایرج حیدریان در گفت‌وگو با خبرنگار…

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۸ پروژه به مناسبت هفته دولت خبر داد.

ایرج حیدریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: این شرکت 11 پروژه را آماده افتتاح و 7 پروژه را آماده کلنگ زنی دارد که بالغ بر 160 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای آنها صورت گرفته است.

وی افزود: این پروژه‌ها در قالب طرح‌های عمرانی، تامین و عرضه آب و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل، از محل اعتبارات استانی، ملی استانی و ملی، افتتاح و کلنگ زنی می‌شوند.

حیدریان تصریح کرد: در هفته دولت از پروژه‌های ساماندهی رودخانه مینودشت در روستای گدایجه، یک حلقه چاه و خط انتقال مربوطه در شهر کردکوی، سه حلقه چاه و خط انتقال مربوطه در شهر ترکمن، سه حلقه چاه در منطقه فاضل‌آباد و والش‌آباد گرگان، یک حلقه چاه در منطقه ایگدر گنبد، عملیات لایروبی و ساماندهی زهکش های یساقی و دنگلان در کردکوی، لایروبی و ساماندهی زهکش گمیشان، لایروبی و ساماندهی رودخانه کبود وال (قوشکرپی) و کانال انتقال آب حاجی کلاته در علی آباد کتول، لایروبی و ساماندهی رودخانه سیاه جوی در رامیان، لایروبی کانال اصلی و مجاری آبی گالیکش و لایروبی و ساماندهی رودخانه قره سو در آق قلا با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال بهره‌برداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی خطوط جمع‌آوری و انتقال آب و احداث اتاقک سه حلقه چاه در شهرستان کردکوی، اجرای عملیات خط انتقال آب از چشمه آق‌سو به مخزن 5 هزار مترمکعبی و اجرای خط انتقال اضطراری منطقه کوسه کلاله، حفر یک حلقه چاه در منطقه ایگدر گنبد، احداث ایستگاه پمپاژ صوفی شیخ انصاری و خط انتقال آب و برق در کلاله، پوشش بتنی کانال انتقال آب نهر سنگی و آیش دیوان در رامیان، احداث مقسم پوته بند در علی آباد کتول و ترمیم سد انحرافی بازگیر و کانال انتقال آب در مینودشت،7 پروژه‌ای هستند که با برآورد هزینه حدود 90 میلیارد ریال در هفته دولت آغاز خواهند شد.

وی یادآور شد: این پروژه‌ها در محدوده 11 شهرستان شامل گرگان، گنبدکاووس، علی‌آباد کتول، آق قلا، گمیشان، گالیکش، کردکوی، بندرترکمن، کلاله، مینودشت و رامیان قرار دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *