پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۳ - ۰۲:۵۴

همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به قم و با حضور استاندار قم، پروژه‌های 10 گانه توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی در منطقه نیروگاه…

همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به قم و با حضور استاندار قم، پروژه‌های 10 گانه توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی در منطقه نیروگاه قم مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین صالحی منش در مراسم افتتاح این طرحها، طی سخنانی‌ با اشاره به عزم جدی مسئولان برای محرومیت‌زدایی در کشور اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همه تلاش‌ها در جهت پیشبرد کارها و تسهیل زمینه‌های خدمت‌رسانی به مردم بوده است.

وی با تقدیر از تلاش‌های دست‌اندرکاران اجرای طرح سکونتگاه‌های غیررسمی در قم، آن را گاهی مؤثر در جهت توانمندسازی محلات کم برخوردار عنوان و خاطر‌نشان کرد: با اجرای این پروژه‌ها خدمات‌رسانی در منطقه نیروگاه به شکل مطلوبی انجام خواهد شد.

استاندار قم با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای سرعت دهی به پروژه‌های عمرانی حوزه راه و شهرسازی در استان از تدوین برنامه‌ای برای رفع مشکلات مسکن مهر استان خبر داد و گفت: با حضور اعضای شورای تأمین استان در منطقه پردیسان مشکلات ساکنین این پروژه‌های مسکن مهر بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

حجت الاسلام و المسلمین صالحی منش همچنین با تقدیر از توجه ویژه دولت به مسائل و مشکلات مناطق محروم استان قم، از جمله دستور اکید رئیس جمهور برای توسعه و تکمیل طرح‌های منطقه آذر، گفت: بازگشایی بلوار شهید روحانی در راستای این تاکید ویژه رئیس جمهور صورت گرفت.

استاندار قم همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در روند اجرای پروژه توسعه ضلع شرقی حرم مطهر از همکاری مردم، سازما‌ن‌ها و نهادها در کمک به رفع موانع و مشکلات این طرح، تقدیر و تشکر کرد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در مراسم افتتاح این پروژه‌ها، با بیان اینکه یک ششم از بافت‌های قم ناکارآمد و حاشیه‌ای هستند، اجرای پروژه توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی را در راستای اصلاح و ارتقاء این بافت‌ها عنوان و تصریح کرد: این پروژه‌ها به عنوان عناصر هویت دهنده به محلات حاشیه نشین و کم برخوردار اجرا می‌شوند.

آخوندی با اشاره به جایگاه ویژه استان قم به عنوان پایتخت معنوی جهان تشیع گفت: قم موقعیت راهبردی در نظام جمهوری مقدس جمهوری اسلامی داشته و خدمت به آن، خدمت به تعالی نظام است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.