دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۸

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دو سامانه ویژه برنامه تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد. به…

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دو سامانه ویژه برنامه تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، سامانه پیام‌رسان و صورتحساب ویژه برنامه تحول نظام سلامت از جمله طرح‌هایی بود که با حضور دکتر هاشمی و جمعی از مسوولان در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد به بهره‌برداری رسید.

دکتر سیدمحمود تارا، مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این مراسم اظهار کرد: سامانه پیام‌رسان که برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی شده است، ضمن اطلاع تمامی مراحل پذیرش و ترخیص به بیماران، به سوالات مرتبط با برنامه تحول نظام سلامت نیز پاسخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه به گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر پاسخگویی به سوالات و رسیدگی به شکایات در نهایت پس از دریافت میزان رضایت‌مندی بیمار، نتایج آن در پرونده بستری وی ثبت می‌شود. همچنین در این سامانه که از طریق تلفن همراه قابل دریافت است تمامی اطلاعات مربوط به بیمه‌های پایه و موارد زیر پوشش این برنامه اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی در خصوص سامانه صورتحساب ویژه برنامه تحول نظام سلامت اظهار کرد: در این سامانه، صورتحساب استاندارد و پرونده بیماران بستری در تمامی بیمارستان‌های زیر پوشش در مشهد و شهرستان‌ها طراحی شده است که در آن میزان دریافت یارانه، تخفیف برنامه تحول نظام سلامت و میزان پرداختی به اطلاع بیمار می‌رسد.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: در وضعیت فعلی، بخش زیادی از بیمارانی که از خدمات بیمارستانی طرح تحول نظام سلامت برخوردار می‌شوند، از میزان دریافت یارانه و سایر خدمات این طرح ناآشنا هستند و این سامانه در این راستا راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *