پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۶

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از وجود 3000 پروژه عمرانی نیمه‌تمام در استان خبر داد و افزود: با برآورد فعلی، برای اتمام این پروژه‌ها…

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از وجود 3000 پروژه عمرانی نیمه‌تمام در استان خبر داد و افزود: با برآورد فعلی، برای اتمام این پروژه‌ها 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدصادق پورمهدی در گفت‌وگو با خبرنگاران از افتتاح 287 پروژه عمرانی با اعتبار 2500 میلیارد ریال در سطح استان در هفته دولت خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها عمدتا در حوزه عمران روستایی اجرا شده است که در ایام هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

وی خاطرنشان کرد: گازرسانی، آبرسانی، مقاوم‌سازی، خانه‌های بهداشت و بهسازی راه‌های روستایی، طرح‌های بازسازی مناطق زلزله‌زده و بیمارستان قره‌آغاج جزء پروژه‌های قابل افتتاح استان در هفته دولت هستند.

پورمهدی افزود: به دلیل عدم تحقق درآمدهای دولت و عدم تزریق اعتبار به پروژه‌های عمرانی استان، فعلا پروژه‌های بزرگ ملی در برنامه افتتاح قرار ندارند.

وی با اشاره به اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی استان، خاطرنشان کرد: با توجه به این که راه، زیرساخت توسعه است، مدیریت اجرایی استان توسعه حمل و نقل و اتمام پروژه‌های بخش راه را جزء اولویت‌های خود قرار داده است.

پورمهدی افزود: آزادراه تبریز- بازرگان، راه‌آهن میانه- تبریز، بزرگراه تبریز- سهند، بزرگراه تبریز- اهر، بزرگراه مرند- جلفا، بزرگراه سراب- بستان‌آباد و آزادراه مراغه- هشترود جزء پروژه‌های اولویت‌دار استان در بخش راه است.

وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت بودجه دولت در تلاش هستیم بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها را با استفاده از منابع جدید از جمله فاینانس و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا کنیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین با اشاره به این که اتمام پروژه‌های مسکن مهر در برنامه کاری استان است، افزود: تامین زیرساخت‌ها و نیازهای مسکن مهر در اولویت عمرانی استان است و در آینده نزدیک 9000 واحد از این پروژه‌ها تحویل مردم خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.