شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۵

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: بمناسبت فرارسیدن هفته‌ی دولت 34 پروژه‌ی عمرانی با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال به بهره‌برداری…

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: بمناسبت فرارسیدن هفته‌ی دولت 34 پروژه‌ی عمرانی با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، «عبدالرضا بهادر» اظهار کرد: 34 پروژه‌ی عمرانی شهرداری در هفته‌ی دولت با حضور مسئولان استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: اجرای پروژه‌های عمرانی را گامی بلند برای توسعه و عمران شهری برشمرد و افزود: طرح‌های مختلف عمران شهری علاوه‌بر اینکه چهره‌ی شهررا دگرگون می‌کند اسباب رفاه و آسایش عموم شهروندان را با کاهش و روانسازی ترافیک در معابر شلوغ و پرتردد شهر، زیباسازی مبلمان و فضای سبز شهری، ساماندهی نوار ساحلی شهر و… به طور قطع فراهم می‌کند. البته در این راه تعامل سازنده‌ی دستگاه‌های اجرایی در برطرف کردن مشکلات احتمالی ضروریست.

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس بازدیدهای میدانی از روند اجرای پروژه‌های شهری را در راستای تسریع پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها مهم دانست و گفت: اجرای طرح‌های بزرگ عمرانی که با صرف بودجه قابل توجه شهرداری انجام می‌شود از اساسی‌ترین اقدامات بمنظور پیشرفت افق آینده‌ی شهر بندری و تجاری بندرعباس است.

بهادر تصریح کرد: امروز مردم از شهرداری انتظار انجام پروژه‌هایی را دارند که رفاه و آسایش و امنیت را برایشان به ارمغان آورد و خوشبختانه با اهتمام ویژه‌ی شورای اسلامی شهر و شهردار بندرعباس، پروژه‌ها در زمان‌بندی مناسب و با کیفیت مطلوبی در حال پیشرفت است.

به‌گفته‌ی وی، بازار جدید ماهی و پلاژ بانوان 2 پروژه‌ی بزرگی هستند که برابر استانداردهای روز دنیا در حاشیه‌ی ساحل بندرعباس در حال ساخت هستند، این پروژه‌ها با مشارکت بخش خصوصی بترتیب با اعتباری معادل 300 و 260 میلیارد ریال با هدف ایجاد فضایی مدرن و شیک برای شهروندان و گردشگران در نوار ساحلی شهر در دست ساخت هستند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد:علاوه‌بر پروژه‌هایی که در هفته‌ی دولت افتتاح و شهروندان از آن استفاده می‌کنند، اجرا و مطالعه‌ی 6 تقاطع غیرهم‌سطح در نقاط مختلف شهر را در برنامه داریم که 2 تقاطع غیرهم‌سطح سه راه جهانبار و پل خواجو طی امسال عملیات اجرایشان آغاز می‌شود و 4 تقاطع غیرهم‌سطح دیگر تقاطع غیرهم‌سطح آزادگان به بلوار امام حسین، تقاطع غیرهمسطح امام حسین به رسالت، تقاطع بلوار ابوموسی به بلوار امام حسین(از سمت ورزشگاه 20 هزار نفری به الهیه‌ی شمالی)که این پروژه نخستین زیرگذر بندرعباس است و تقاطع غیره‌مسطح بلوار پردیس مطالعه و بررسی‌های لازم امسال به اتمام می‌رسد و عملیات اجرایی آنها برای سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.

بهادر گفت: دومین تقاطع غیرهم‌سطح بزرگ شهر بندرعباس بنام تقاطع غیرهم‌سطح شهید رجایی دهه‌ی فجر امسال آماده‌ی بهره‌برداری است. این پروژه با اعتبار 120 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری بندرعباس و با مشارکت و همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی هرمزگان در حال انجام است که تاکنون 58 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: این پروژه، یک مسیر انحرافی از جاده‌ی «بندرعباس – میناب» به جاده‌ی «بندرعباس – سیرجان» به طول 700 متر دارد که این مسیر راه دسترسی جاده‌ی «بندرعباس – میناب» را به جاده‌ی «بندرعباس – سیرجان» 1300 متر کوتاه‌تر می‌کند.

به‌گفته‌ی معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس، اتصال کنارگذر شهید رجایی به جاده‌ی «بندرعباس – سیرجان» و اتصال جاده‌ی «بندرعباس – میناب» به کنارگذر شهید رجایی و کاهش بار ترافیکی میدان دفاع مقدس از مزایای مهم این طرح است.

بهادر در خصوص پروژه‌های هفته‌ی دولت گفت: فاز دوم کنارگذر شهید رجایی، زیرسازی و آسفالت محلات و معابر شهری، پیاده‌روسازی معابر شهر، احداث 8 زمین ورزشی چمن مصنوعی در محلات مختلف شهر، تملک و بازگشایی معابر و خیابان‌های شهرک توحید و آیت‌الله و غفاری، تکمیل خیابان فروزان، احداث فضاهای سبز و پارک‌های محله‌ای و روشنایی معابر سطح شهراز پروژه‌هایی است که در هفته‌ی دولت امسال با اعتبار بالغ بر 240 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به روند سرعت عملیات اجرایی دیگر پروژه‌ها، در تلاش هستیم که بقیه‌ی پروژه‌های عمرانی شهرداری نیز برای استفاده‌ی شهروندان فهیم بندرعباسی در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *