یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۵

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «رضا قهرمانی» روز یکشنبه در نشست خبری هفته مبارزه با دخانیات افزود: این مراکز دخانیات، شامل کلینیک های…

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «رضا قهرمانی» روز یکشنبه در نشست خبری هفته مبارزه با دخانیات افزود: این مراکز دخانیات، شامل کلینیک های ترک سیگار، مراکز بدون دود و پارک های بدون سیگار هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی این هفته، سیگار از دست افراد سیگاری گرفته شده و به جای آن به آنان گل داده می شود.

معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران، برگزاری یکهزار و 400 کارگاه و همایش آموزشی، برپایی 22 نمایشگاه و ایستگاه سلامت و ارائه خدمات مشاوره، تست ریه ، فشارخون و قند را از دیگر برنامه های شهرداری تهران به مناسبت هفته عاری از دخانیات عنوان کرد.

قهرمانی گفت: همچنین طی این هفته، 360 مسابقه ورزشی و تئاتر خیابانی با موضوع دخانیات و 330 پیاده روی نمادین برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، چهارم تا 10 خرداد ماه هر سال، هفته عاری از دخانیات نامگذاری شده که با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال «خودمراقبتی»، شعار این هفته «زندگی عاری از دخانیات با خودمراقبتی» انتخاب شده است.

اسامی این هفته به ترتیب «دوری از دخانیات با خودمراقبتی»، «جوانی عاری از دخانیات با خودمراقبتی»، «خانواده و جامعه عاری از دخانیات با خودمراقبتی»، «قوانین کنترل دخانیات حامی خودمراقبتی»، «رهایی از دخانیات با خودمراقبتی»، «فرهنگ و آموزه های دینی حامی زندگی عاری از دخانیات با خودمراقبتی» و «افزایش مالیات بر دخانیات برای کاهش مرگ و بیماری» نامگذاری شده است.

اجتمام(3) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.