سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۱

احمد لواسانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره دلایل افت نرخ ارز در بازار آزاد، افزود: میزان تقاضا…

احمد لواسانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره دلایل افت نرخ ارز در بازار آزاد، افزود: میزان تقاضا همه ساله در فصل تابستان به دلیل تعطیلات فصلی برخی از کارخانه ها در بازار کاهش می یابد.

وی ادامه داد: البته اوایل فصل پاییز و با بازگشایی مجدد کارخانجات دوباره تقاضا در این بازار با افزایش مواجه می شود زیرا همواره خریدهای عمده ارز در ماه های پایانی تابستان و اوایل پاییز انجام می شود.

لواسانی با اشاره به روند مثبت مذاکرات هسته ای، اظهار داشت: این امر انتظارات مردمی را برای کاهش قیمتها افزایش داده ضمن آنکه اگر این مذاکرات به نتیجه برسد با افت نرخ ارز مواجه خواهیم شد.

دبیرکل کانون صرافان با تاکید بر اینکه دست اندرکاران و فعالان بازار ارز قیمت سه تا سه هزار و 200 تومان را برای نرخ دلار پذیرفته اند، افزود: بازار نیاز به آرامش دارد و قیمت ارز بالاخره باید در یک عدد بایستد.

البته لواسانی این هشدار را هم داد در صورتی که نرخ ارز در بازار بیش از پیش کاهش یابد، تقاضای بخش های غیرتولیدی به بازار نیز افزایش یابد.

وی تاکید کرد: این امر برای بازار ارز خطرناک است و به همین دلیل قیمت ها در بازار باید منطقی باشد.

دبیرکل کانون صرافان با اشاره به کاهش تقاضا در بازار ارز، گفت: این روزها تنها مسافران مشتریان بازار ارز هستند و به همین دلیل حجم تقاضا در بازار ارز در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است.

اقتصام(4)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.