شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۲

معاون بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از کاهش 45 درصدی صادرات سیمان از گمرک استان خبر داد. “سید‌باقر حسینی”…

معاون بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از کاهش 45 درصدی صادرات سیمان از گمرک استان خبر داد.

“سید‌باقر حسینی” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: صادرات بخش صنعت در پنج ماهه نخست سالجاری 32 میلیون دلار بوده و کاهش 33 درصدی داشته این میزان از نظر وزنی 401 هزار تن بوده و کاهش 23 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: سیمان به عنوان مهمترین کالای صادراتی با 20 میلیون و 534 هزار دلار سهم 37 درصدی از میزان صادرات استان دارد به طورکه این میزان نسبت به سال قبل از نظر ارزشی 45 درصد کاهش داشته است.

حسینی ادامه داد: سیم آلومینیومی با 2 میلیون و 237 هزار دلار، کلینگر با یک میلیون و 882 هزار دلار، گونی پلاستیکی با یک میلیون و 412 هزار دلار، شور و ترشیجات با یک میلیون و 135 هزار دلار، چینی آلات بهداشتی با 959 هزار دلار و موکت طرح دار با 871 هزار دلار از دیگر اقلام عمده بخش صنعت هستند.

وی خاطرنشان کرد: این بخش شامل 52 قلم کالا بوده که به 9 کشور آلمان، انگلستان، ایتالیا، ترکمنستان، ارمنستان، قزاقستان، افغانستان، امارات و عراق صادر شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *