یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۱

به گزارش ایرنا سید ˈمهرداد موسویˈ روز یکشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تویسرکان افزود: در شرایطی که منابع مالی برای اعطای…

به گزارش ایرنا سید ˈمهرداد موسویˈ روز یکشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تویسرکان افزود: در شرایطی که منابع مالی برای اعطای تسهیلات در حوزه اشتغالزایی محدود است، نباید با اختصاص تسهیلات به طرح های خام و بدون توجیه اقتصادی موجب اتلاف این منابع شویم.

وی اضافه کرد: اختصاص تسهیلات به طرح هایی که بازدهی تولیدی و اشتغال آفرینی ندارند در حقیقت یک نوع هدر دهی منابع مالی محسوب می شود.

موسوی با انتقاد از پرداخت غیر کارشناسی تسهیلات اشتغالزایی در قالب طرح بنگاه های زود بازده در دولت قبل تصریح کرد: نزدیک به 70 تا 80 درصد این تسهیلات منجر به تولید و ایجاد اشتغال نبود و منابع مالی به سمت دیگر امور هدایت می شدند.

وی بیان کرد: در شرایط افت منابع مالی باید ضمن بررسی صلاحیت افراد از لحاظ سطح دانش تولید و امور صنعتی به مزیت های نسبی شهرستان در بخش های مختلف توجه شود تا طرح های دارای توجیه اقتصادی و کارآفرینی، تسهیلات دریافت کنند.

فرماندار تویسرکان متذکر شد: مسوولان و بانک های عامل باید نسبت به افراد دارای صلاحیت با دید باز و حسن نیت برخورد کرده و فضا را برای کارآفرینی آنها مهیا کنند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از گسترش مشاغل خانگی به ویژه بین خانواده های بی سرپرست ادامه داد: بر اساس اعلام آمار استانی، اعتباری معادل 155 هزار میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به بانک های استان همدان اختصاص یافته که بانک های عامل تویسرکان باید نسبت به جذب سهمیه خود با جدیت وارد عمل شوند.

موسوی یادآور شد: بانک های عامل نباید به دلیل اعلام نشدن رسمی اعتبارات مالی سال جدید از دریافت طرح های اشتغالزایی غافل شوند.

مدیر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تویسرکان نیز گفت: تا کنون میزان تعهد ایجاد اشتغال در این شهرستان به صورت رسمی اعلام نشده اما دستگاه های اجرایی باید با شتاب و قدرت بیشتری نسبت به ایجاد اشتغال پایدار وارد عمل شوند.

ˈامیر بنی اردلانˈ افزود: دستگاه های اجرایی باید ضمن حمایت از مبتکرین، مخترعین و کارآفرینان و ایجاد اشتغال پایدار، نسبت به ثبت دقیق آمار آنها در سامانه رایانه ای اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی اقدام کنند.

7531/575

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.