یکشنبه، ۱۹ شهریور ۹۶ - ۱۱:۰۸
افراد نابغه و باهوشی

همه می دانند که افراد نابغه و باهوشی که دنیای خود و دیگران را تغییر دادند ، تعدادشان انگشت شمار است . به…

همه می دانند که افراد نابغه و باهوشی که دنیای خود و دیگران را تغییر دادند ، تعدادشان انگشت شمار است . به عبارتی دیگر می شود گفت که افراد نابغه زیاد دیگری نیز در دنیا بوده و خواهند بود که به دلایل مختلفی فرصت خودنمایی و شکوفایی استعداد و هوش خود را نداشته و نخواهند داشت. اما امروز در میهن پست به معرفی افراد نابعه و باهوشی خوهیم پرداخت که در تغییر نگاه اکثر مردم به جهان پیرامونشان نقشی مهم ایفا کرده اند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

علم و فناوری در عصر حاضر به واسطه خلاقیت افراد نابغه و باهوش پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته زندگی را برای بشر راحت تر نماید. ما شیوه زندگی کنونی را مدیون دانشمندان و افرادی هستیم که تمام وقت خود را صرف دانش و اختراع وسایل مورد نیاز بشر کرده و در این راه همه چیزشان را فدا نموده اند. البته همواره تلاش زیاد به نتیجه دلخواه نمی رسد و هوش و استعداد نیز نقشی اساسی در رسیدن به اهداف ایفا می نماید که در این میان افراد نابغه و باهوشی را به شما مخاطب گرامی معرفی خواهیم کرد که هرگز نمی توان نام آن ها را از تاریخ محو کرد.

استیون هاوکینگ : وی یکی از افراد نابغه و باهوشی است که باید بدانید که بهره هوشی او ۱۶۰ گزارش شده است. وی یک بار گفته کسانی که به نمرات و بهره های هوشی خود افتخار می کنند، بازنده هستند. هاوکینگ به عنوان یکی از بزرگترین تئوریسین های فیزیک در جهان شناخته می شود.

افراد نابغه

استیون هاوکینگ

فیلیپ امیگوالی : او در سن ۱۳ سالگی برای جنگیدن به خاطر کشورش مدرسه را ترک کرد. امیگوالی که از دسته افراد نابغه و باهوشی است که توانست از دانشگاه های مختلف ۴ مدرک بگیرد ، به مطالعه شخصی روی آورد تا موضوعاتی که در مدرسه فرا نگرفته بود را آموزش ببیند. بهره هوشی او ۱۹۰ تخمین زده می شود و البته هنوز هیچ مرجع معتبری آن را تایید نکرده است. اگر این مسئله به تایید برسد، می توانیم او را فردی نابغه بدانیم.

افراد نابغه

فیلیپ امیگوالی

ترنس تائو : این ریاضی دان استرالیایی به عنوان یکی از افراد نابغه و باهوش زنده بر روی کره زمین شناخته می شود و بهره هوشی او بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ برآورد گشته است. وی در سن ۲۰ سالگی دکترای خود را از دانشگاه پرینستون دریافت نمود و در ۲۴ سالگی جوان ترین استاد دانشگاه لس آنجلس لقب گرفت. علاوه بر شایستگی های آموزشی، او موفق شده جوایز زیادی را از آن خود کند.

افراد نابغه

ترنس تائو

ویلیام جیمز سیدیس : ضریب هوشی آقای سیدیس بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ برآورد می گردد. متاسفانه اطلاعات مربوط به رکوردهای رسمی گم شده و نمی توان میزان دقیقی را به طور رسمی اعلام نمود. وی در ۱۱ سالگی وارد دانشگاه هاروارد شد، به بیش از ۴۰ زبان مسلط بود و یکی از قوی ترین و باز ترین ذهن ها در تمام تاریخ را در اختیار داشت.

افراد نابغه

ویلیام جیمز سیدیس

کریستوفر هیراتا : بهره هوشی تایید شده او، ۲۲۵ گزارش شده است؛ اندکی کمتر از آقای تائو. کریستوفر هیراتا در سن ۱۶ سالگی برای پروژه مهاجرت به مریخ با ناسا همکاری می کرد. او به عنوان یکی از برترین اختر فیزیک دانان تمام تاریخ شناخته می شود.

افراد نابغه

کریستوفر هیراتا

گری کاسپاروف : کمتر کسی پیدا می شود که شطرنج باز روسی را نشناسد. او توانست با رایانه ای که قابلیت محاسبه ۳ میلیون حرکت در ثانیه را داشت، مساوی کند. وی در برابر کامپیوتری به نام «Deep Blue» شکست خود و البته اصرار داشت که فریب خورده است. بهره هوشی آقای کاسپاروف بین ۱۳۵ تا ۱۹۰ برآورد می شود؛ هرچند که آزمایش ها میزان دقیق آن را هنوز اعلام نکرده اند.

افراد نابغه

گری کاسپاروف

کیم اونگ یونگ : نابغه کره ای هنگامی که تنها ۶ ماه داشت، می توانست به طور کامل صحبت کند و حرف بزند. وی در سه سالگی مشغول مطالعه فیزیک در دانشگاه شد و در ۱۶ سالگی نیز همکاری خود با ناسا را آغاز نمود. بهره هوشی تایید شده آن ۲۱۰ گزارش شده و در کتاب رکورد های گینس نیز به ثبت رسیده است.

افراد نابغه

کیم اونگ یونگ

کریستوفر مایکل لانگان : او دانشگاه را ترک نمود، زیرا فکر می کرد استادان شرایط لازم برای یاد دادن مسائلی که وی نمی دانست را نداشتند. او در ۶ ماهگی حرف می زد و در سه سالگی کتاب می خواند. بهره هوشی آقای لانگان بین ۱۹۵ تا ۲۱۰ گزارش می شود. وی در زمینه های مختلفی مانند ساختمان، آتش نشانی و نویسندگی فعالیت می کند.

افراد نابغه

کریستوفر مایکل لانگان

ماریلین وس ساوانت : او ۵ سال پیاپی به عنوان باهوش ترین زن جهان شناخته شد و توانست نامش را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند. بهره هوشی او به طور رسمی ۱۹۰ اعلام شده است. او توانسته در برخی تست ها امتیاز ۲۲۸ را نیز به ثبت برساند.

افراد نابغه

ماریلین وس ساوانت

جیمز وودز : این بازیگر و تهیه کننده، به خاطر حضور در فیلم هایی مانند «نیکسون» و «کازینو» چهره شناخته شده ای دارد. بیشتر مردم نمی دانند که بهره هوشی او به ۱۸۰ می رسد. وی بعد از مطالعه جبر در دانشگاه لس آنجلس، توانست از دانشگاه «MIT» بورسیه تحصیلی بگیرد.

افراد نابغه

جیمز وودز

جان سنونو : سیاست مدار آمریکایی توانسته در جامعه مِگا (Mega Society) جایگاه داشته باشد. از هر یک میلیون نفر تنها ۱ نفر می توانند به چنین درجه ای برسند. او به خاطر سوء استفاده از سیاست های مسافرتی هنگام ریاست ستاد جرج دبلیو بوش شناخته می شود. بهره هوشی او ۱۸۰ گزارش شده اما هیچ گاه تایید نگشته است.

افراد نابغه

جان سنونو

بابی فیشر : این شطرنج باز که اکنون در میان ما حضور ندارد، با بهره هوشی ۱۸۰ به عنوان یکی از باهوش ترین انسان هایی که تا به حال زندگی کرده شناخته می شود. ذهن استثنایی او برایش مشکلات روحی به وجود آورد و باعث شد که او به انجام جرم و جنایت دست بزند و مدتی را در زندان بگذراند.

افراد نابغه

بابی فیشر

رابرت بایرن : او در کنار بابی فیشر، توسط جان کالینز بازی شطرنج را فرا گرفت. وی در سال ۱۹۷۲ به عنوان مقاله نویس شطرنج در نشریه نیویورک تایمز مشغول به کار شد. بهره هوشی بایرن ۱۷۰ برآورد می شود.

افراد نابغه

رابرت بایرن

جیکوب بارنت : این کودک نابغه تا ۳ سالگی صحبت ننمود و باعث شد که والدینش درباره هوش او نگرانی هایی داشته باشند؛ هرچند که بعد از این مدت تنها سخنان نابغه ها از دهانش بیرون می آمد. وی در ۱۲ سالگی به دانشگاه راه یافت و بهره هوشی اش نیز ۱۷۰ برآورد می شود.

افراد نابغه

جیکوب بارنت

اندرو وایلز : نابغه انگلیسی پیجیده ترین مسئله ریاضی جهان را به اثبات رساند. این مسئله ۳۵۸ ساله قبل از رسیدن به دست آقای وایلز در کتاب رکورد های گینس به ثبت رسیده بود. او قبل از آن که در سال ۲۰۰۰ به مقام شوالیه مفتخر شود، توانست به شهرت زیادی دست یابد. بهره هوشی او ۱۷۰ گزارش شده؛ هرچند که هنوز به صورت رسمی ثبت نشده است.

افراد نابغه

اندرو وایلز

پل آلن : او توانست بیل گیتس را در آزمون اس آی تی (ورود به دانشگاه های آمریکا) و بهره هوشی شکست دهد. وی در دنیای آی تی بسیار شناخته شده است. قرار داد IBM او هنگامی که به عنوان موسس مایکروسافت شناخته می شد، باعث گشت که رایانه های امروزی به وجود بیایند. بهره هوشی او همانند استیون هاوکینگ ۱۶۰ برآورد می شود.

افراد نابغه

پل آلن

جودیت پولگار : او توانست در ۱۵ سالگی بابی فیشر سرشناس را شکست دهد و یکی از جوانترین استاد بزرگ های تاریخ لقب بگیرد. دو خواهر دیگر وی نیز استاد بزرگ هستند؛ هرچند که جودیت با بهره هوشی ۱۷۰ توانایی بیشتری در مقایسه با آن ها دارد.

افراد نابغه

جودیت پولگار

[highlight]منبع[/highlight]    kiwireport

12 دیدگاه برای “افراد نابغه و باهوشی که دنیای خود و دیگران را تغییر دادند + عکس”

 1. نيلو گفت:

  در سه سالگی فیزیک میخونده
  ایول 😄

 2. معين گفت:

  فقط اونایی که بالای ٢٠٠ بودن :/

 3. سيمين گفت:

  مگه شطرنج هم مقاله نویسی داره
  چه باهوشن اینا

 4. موسويً گفت:

  هاوکینگ ظاهرا معلول هم هست ☹️

 5. مهدي گفت:

  ترنس تائو ضریب هوشش ٢٣٠ تاس
  چطوریه که انقد مخ داره😳

 6. صابر گفت:

  من هنوز تو جدول ضرب گیرم 😐

 7. نويد گفت:

  دمشون گرم واقعا مغزشون کار میکنه
  عالی

 8. قادری م گفت:

  گری کاسپاروف میشه کسی نشناسش کسانی که عاشق شطرنج هستند کاملا میشناسن ایشون رو

 9. رضا گفت:

  فکر کنم نگهبان های ناسا هم دانشمندن :/

 10. رضا گفت:

  پل آلن هوشش بیشتر به بشر خورده 👍

 11. هومن گفت:

  پل آلن هوشش بیشتر به بشر خورده 👍

 12. تهمينه ن گفت:

  جیمز سیدیس بدشانسی بوده طفلکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.