یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۴

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در نهمین جشنواره استانی امتنان از کار آفرینان برتر استان کردستان در…

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در نهمین جشنواره استانی امتنان از کار آفرینان برتر استان کردستان در سنندج، پیشرفت های جوامع بشری را مرهون کار و فعالیت دانست و گفت: مسوولان موظفند زمینه های فعالیت اقتصادی را در جامعه فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه کار و فعالیت اقتصادی در اسلام از جایگاه والایی برخوردار است و بیکاری بسیار مورد شماتت قرار گرفته است بر ترغیب و تشویق جوانان به کار و فعالیت اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان از نیروی انسانی جوان و مستعد زیادی برخوردار است، بر فراهم کردن بسترهای کار و فعالیت اقتصادی در جامعه تاکید کرد.

به گفته وی اشتغالزایی سبب عزت و کرامت انسان می شود و زمینه توسعه اقتصادی را در جامعه فراهم می کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه کردستان از ظرفیت ها و قابلیت های زیادی برخوردار است، بر بهره وری بهینه از این موهبت های خدادی به نحو مطلوب تاکید کرد.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی اظهار کرد: خداوند متعال استعداها و خلاقیت های نامحدودی به انسان عطاء کرده است، در همین راستا انسان با بهره گیری از این استعداها، می تواند آنها را به بالفعل تبدل کند.

وی با اشاره اینکه 61 درصد اراضی استان را منابع طبیعی تشکیل داده است گفت: درصد زیادی از این اراضی را می توان به زمین زیر کشت بدل کرد.

به گفته وی کردستان پتانسیل های زیادی در زمینه شیلات، طیور، صنعت و معدن و کشاورزی دارد و قابلیت توسعه یافتگی در استان وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، تولید غذا و دارو را از برنامه های مهم سال جاری عنوان کرد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: کردستان این پتانسیل را داراست که در زمینه تولید غذای سالم خودکفا باشد، همچنین در زمینه تولید داروهای گیاهی و سنتی فعالیت های چشمگیری داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی با اشاره به ذخایر و معادن استان گفت: کردستان معادن زیر زمینی و سنگ های قیمتی ارزشمند زیادی دارد و زمینه برای رشد و توسعه صنعت کاشی در استان مهیاست.

در این جشنواره از 13 نفر از کارآفرینان برتر استان کردستان با اهداء لوح تقدیری تجلیل و قدردانی بعمل آمد.ک/2

7352/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.