جمعه، ۲۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۲

امام جمعه زاهدان گفت: افزایش آمار طلاق در کشور نگران کننده است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله…

امام جمعه زاهدان گفت: افزایش آمار طلاق در کشور نگران کننده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان افزود افزود: شاکله خانواده‌ها با افزایش آمار طلاق در کشور در حال از هم پاشیدن است.

امام جمعه زاهدان در ادامه گفت: تعصبات فرهنگی و علمی برگرفته از کشورهای غربی بنیان خانواده‌ها را دچار فساد اجتماعی کرده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: دولت و ملت ایران باید برای یافتن جایگاه انقلاب در هندسه مدیریت آینده دنیا بسیج شوند.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی در سایه اقتدار و استقامت مردم سیاست‌های خود را در منطقه و دنیا دنبال می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان اظهارکرد: ارزش‌های دنیای غرب به بحران رسیده و بنیان خانواده در این کشورها سست شده است.

سلیمانی تصریح‌کرد: تاکنون بیش از 90 کلیسا در غرب به مسجد تبدیل شده و گرایش به مکتب اسلام روز به روز در سطح دنیا در حال افزایش است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حمله تروریستی اخیر به پاسگاه مرزی سراوان، بیان کرد: مقابله به مثل مرزبانان در برابر اشرار منطقه افتخار آفرین است و مرزبانان دلیر ما با از خود گذشتگی به تجاوز احمقانه اشرار پاسخی قاطع دادند.

سلیمانی بیان‌کرد: بزرگان و ریش سفیدان و اعضای طایفه‌های استان همواره در حفظ امنیت منطقه و پاسداری از مرزهای میهن اسلامی ازهیچ تلاشی فروگذار نبودند و تلاش‌های آنان قابل تقدیر است.

این عضو خبرگان رهبری بر وحدت بیش از پیش اقوام و طوایف در استان و تعامل و همکاری در توسعه و پیشرفت منطقه تاکید و اظهارکرد: جذب سرمایه‌گذاران بومی ساکن در سایر نقاط کشور و جهان و سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولید و صنعت این استان می‌تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رفع مشکلات موجود داشته باشد.

خطیب نمازجمعه زاهدان بر حفظ وحدت میان مردم و مسئولان تاکید کرد و گفت: با وحدت و اتحاد می‌توان منطقه را به سمت توسعه و آبادانی سوق داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *