دوشنبه، ۲۰ آبان ۹۸ - ۰۲:۴۵
افزایش تمرکز

افزایش تمرکز امروزه در حالی به یکی از دغدغه های بسیاری از مردم تبدیل شده که همه ما با مشکلات و مسائل روزمره…

افزایش تمرکز امروزه در حالی به یکی از دغدغه های بسیاری از مردم تبدیل شده که همه ما با مشکلات و مسائل روزمره دست و پنجه نرم می کنیم. در این مطلب قصد داریم به ارائه 5 راهکار بسیار کاربردی برای افزایش تمرکز بپردازیم. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تمام تمرکز خود را روی یک موضوع بگذارید: یکی از تمرین هایی که باعث افزایش تمرکز می شود این است که در هر حالی تنها به روی یک موضوع متمرکز شوید. این مورد به سلامت مغز شما هم کمک میکند.  شما در حال فکر کردن روی چندین موضوع هستید و به همین علت هم هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. یک روش خوب برای انجام این مورد این است که افکار را به سرعت در ذهن خود طبقه بندی کرده و سپس آنهایی که اولویت کمتری دارند را به زمان دیگری موکول کنید. ذهن به راحتی در این مورد گول می خورد و خیالش راحت می شود که بعدا به آن رسیدگی می شود.

افزایش تمرکز

کارها را به تعویق نیاندازید: برای افزایش تمرکز این مورد با مورد بالایی تناقض ندارد. توجه داشته باشید که شما باید افکار با موضوعات مختلف را بصورت اولویت بندی شده در آورید. آنها را به تعویق نیاندازید و در لحظه ای که باید آنها را مورد بررسی قرار دهید کافیست چند بار اینکار را انجام دهید پس آن ذهنتان یاد میگیرید که چطور موضواع را طبقه بندی کند.

افزایش تمرکز

فقط پنج مورد بیشتر: رها کردن کارها یکی از مهمترین دلایلی است که باعث از بین رفتن تمرکز می شود. یک راهکار ساده برای رفع این مورد که باید آن را به خوبی تمرین کنید این است که درست در لحظه ای که می خواهید کاری را رها کنید بگویید فقط 5 مورد دیگر.. به این معنا که اگر در حال کتاب خواندن هستید قبل از رها کردن آن بگویید پس از مطالعه 5 صفحه دیگر کتاب را کنار میگذارم. این مورد برای هر کاری جواب می دهد. آن کار را رها نکنید تا بتوانید به خوبی در آن غرق شوید و به تتیجه مطلوب برسید.

افزایش تمرکز

برای اولین یا آخرین بار به یک موضوع نگاه کنید: تصور کنید که اولین بار است که در حال نگاه کردن به یک مورد یا موضوعی هستید. بی شک در نگاه اول دقت زیادی روی همه چیز دارید. همچنین اگر آخرین بارتان باشد که قرار است به چیزی توجه نشان دهید همه ابعاد آن را مشاهده می کنید تا چیزی از قلم نیوفتد. یکی از بهترین تمرین ها برای افزایش تمرکز همین است.

افزایش تمرکز

جنبه های مخلف یک موضوع را به ترتیب مورد بررسی قرار دهید: برای افزایش تمرکز نیاز است که مورد به مورد هر موضوع را بررسی کنید. یکی از مشکلاتی که در این زمینه برای افراد وجود دارد این است که آنها در حال فکر کردن روی موضوعی مشخص هستند اما جنبه های مختلف آن نمیگذارد که به نتیجه برسند. پس بهتر است زمانی که در حال بررسی یک موضوع از یک زاویه خاص هستید آن را به نتیجه برسانید و سپس به سراغ جنبه دیگر آن بروید.

افزایش تمرکز

[highlight]منبع: verywellmind[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.