سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۰

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد رضا نعمت زاده روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که با حضور…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد رضا نعمت زاده روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که با حضور ریاست جمهوری، معاونین و جمع کثیری از فعالان حوزه صنعت و معدن برگزار شد افزود: در کنار دیپلماسی فعال سیاسی کشور، بخش صنعت، معدون و تجارت نیز با فعال نمودن دیپلماسی اقتصادی در زدودن فضای غیرمنطقی علیه کشور تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه راه کارهای خروج از رکود به تیم اقتصادی دولت ارایه شده است، اظهار داشت: لایحه حمایت از تولید نیز برای حمایت و رشد بخش صنعت و معدن کشور جهت بررسی تقدیم هیات وزیران شده است که امیدواریم این لایحه هر چه زودتر به تصویب برسد.

نعمت زاده سپس به انتظارات بخش صنعت و معدن از دولت اشاره کرد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت همانند سایر دستگاه های دولتی اهداف و برنامه های عملیاتی خود را در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری تهیه کرده است که پس از تایید در شورای اقتصادی دولت به اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به تسهیلات بانکی اختصاص یافته به بخش صنعت و معدن نیز اظهار داشت: در سال گذشته 29 درصد از تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که در شرایط متعارف این سهم 38 درصد است.

نعمت زاده اضافه کرد: با توجه به ضرورت خروج از رکود اقتصادی باید سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات بانکی افزایش یابد و به حداقل 50 درصد برسد.

وی حمایت از صادرات غیرنفتی را از دیگر تلاش های وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص بخش صنعت و معدن دانست و گفت: در جهت حمایت از صادرات غیرنفتی جوایز صادراتی را مجددا احیا کردیم و در دستور کار قرار داده ایم.

نعمت زاده افزود: از سال 90 به این طرف هیچگونه اعتباری برای جوایز صادراتی در بودجه ها پیش بینی نشده است، در حالی که در سنوات گذشته برای این امر بودجه های مشخصی اختصاص یافته است.

وی همچنین بدهی ارزی واحدهای تولیدی را یکی دیگر از مشکلات بخش صنعت، معدن دانست و گفت: این مشکل در دو سال گذشته از معضلات جدی بخش صنعت و معدن بوده که ما توانستیم برای رفع این معضل تعیین تکلیف کنیم.

اقتصام(3)**ل.الف.ی**1574**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.