سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شاخص کل امروز متاثر از افت قیمت نمادهای بانک پارسیان،…

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شاخص کل امروز متاثر از افت قیمت نمادهای بانک پارسیان، هلدینگ نفت و گاز خلیج فارس، مپنا و پالایش نفت بندرعباس با افت 113 واحدی مواجه شد و به عدد 75 هزار و 240 رسید. این در حالی بود که نمادهای ایران خودرو، سایپا و بانک تجارت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند.

شاخص صنعت نیز امروز 73 واحد افت کرد. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 67 و 299 واحد نزول را ثبت کردند.

امروز خودرویی ها ، گروه مالی و بانک ها در صدر برترین گروه های صنعت قرارگرفتند. همچنین سیمان شمال، لعابیران، گلوکوزان و پست بانک بیشترین رشد قیمت را داشتند. در مقابل نمادهای گروه صنایع بهشهر ایران، درخشان تهران، حمل و نقل پتروشیمی و پیاذ با بیشترین افت قیمت درانتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران امروز طولانی ترین صف های خرید را برای نمادهای لیزینگ غدیر، پست بانک، نورد و قطعات فولادی ، روزدارو و فنرسازی خاور تشکیل دادند. این در حالی بود که در سوی دیگر بازار نمادهای نیرو ترانس، بهنوش ایران، معادن بافق، افست و پارس پامچال با سنگین ترین صف های فروش روبه رو شدند.

بیشترین حجم و ارزش معاملات نیز متعلق به نماد پتروشیمی خارک با معامله 95 میلیون سهم به ارزش 592 میلیاد ریال بود.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.