سه شنبه، ۱۰ بهمن ۹۶ - ۰۶:۲۵
افزایش سریع وزن بدن

افزایش سریع وزن بدن موضوع چالش برانگیزی است که پیش روی خیلی از افراد قرار دارد که از ساختار فیزیکی لاغری برخوردارند. و…

افزایش سریع وزن بدن موضوع چالش برانگیزی است که پیش روی خیلی از افراد قرار دارد که از ساختار فیزیکی لاغری برخوردارند. و به عبارتی دیگر شاید در  میان دوستان شما کسی باشد با این که همه‌ نوع غذا و خوراکی ، آن هم بیش از اندازه می‌خورد اما چاق نمی‌شوید و یا این که باز هم ممکن است خودتان از لاغری راضی نباشید و سعی می کنید که در کمترین زمان ممکن افزایش سریع وزن بدن را تجربه کنید. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بنابراین این مشکلات تنها مختص شما و دوستانتان نیست ، اما در واقع برای افزایش سریع وزن بدن چه‌ باید کرد ؟ حتی اگر از دیگران بیشتر غذا بخورید بازهم ممکن است چاق نشوید. پس حتماً یک جای کار ایراد دارد. به همین دلیل در اینجا می‌خواهیم نکاتی را به شما یادآور شویم که باعث می‌شود با حفظ سلامت خود وزن بدنتان را افزایش دهید.

بخوابید : خوابیدن در افزایش سریع وزن بدن بی تاثیر نیست چرا که بهترین و آسان‌ ترین راه افزایش وزن خوابیدن است. در حین خواب ماهیچه‌های خسته ریکاوری شده و بهتر از قبل فعالیت می‌کنند. شبانه‌روز حداقل ۸ ساعت بخوابید تا به وزن ایده آل خود برسید.

بیشتر و بیشتر غذا بخورید : این کار آسان نیست زیرا ممکن است زیاد غذا بخورید اما وزن اضافه نکنید. دلیلش ساده است: هنوز به اندازه کافی غذا نخورده‌اید. شاید دیوانه‌ وار به نظر برسد اما باید دو تا سه برابر غذا بخورید. شاید در ابتدا دشوار باشد اما به‌تدریج بدنتان عادت می‌کند.

می‌توانید به مقدار کم یا زیاد غذا بخورید، هر جور که برایتان مناسب‌تر است. سه یا هفت بار در روز غذا بخورید، هر جور که برایتان مناسب‌تر است اما هدف این است که در هفته چند کیلو وزن اضافه کنید. اگر این اتفاق افتاد کارتان را درست انجام داده‌اید در غیر این صورت خیر.

افزایش سریع وزن بدن

چیزهای کوچک تغییرات بزرگ ایجاد می‌کنند : زمانی که وزنتان کم است و به افزایش سریع وزن بدن فکر می کنید ، حتی تغییر کوچک در رژیم غذایی می‌توانند تأثیرگذار باشند. کارهایی مانند افزودن خامه به قهوه، استفاده از بشقاب‌های بزرگ برای غذا و نوشیدن اسموتی برخی از این موارد هستند. خامه کالری را افزایش می‌دهد، بشقاب‌های بزرگ به‌صورت خودکار باعث می‌شوند غذای بیشتری بخورید و اسموتی هم مانند شیک سرشار از کالری است.

غذای سالم بخورید : خوردن خوراکی و غذای زیاد به این معنا نیست با افزایش سریع وزن بدن رو برو می شوید و یا این که شیرینی و پیتزا بیشتری بخورید. البته با خوردن فست فود وزنتان به‌ سرعت افزایش می‌یابد و کالری دریافت می‌کنید اما این شیوه اصلا سالم نیست. برای سلامت بیشتر باید هم چربی‌تان افزایش یابد و هم ماهیچه بدنتان. بنابراین با توجه به وضعیت بدن خود و وزنی که باید به آن دست یابید باید کالری دریافت کنید.

کالری‌ های دریافتی باید سرشار از کربوهیدرات، پروتئین، چربی سالم، میوه و سبزیجات باشد. آووکادو، زردآلو، غلات، لبنیاتی مانند پنیر کاتیج و شیر، ماهی، گوشت و غیره می‌توانند برای شما مناسب باشد.

افزایش سریع وزن بدن

کالری دریافتی‌ تان باید از کالری مصرفی بیشتر باشد : افزایش وزن با میان وعدهایی سالم و کم خطر امکان پذیر خواهد و البته برای افزایش سریع وزن بدن باید کالری‌ های دریافتی به اندازه‌ای باشد که هم کالری‌های مصرف‌شده را جبران کند و هم کمی اضافه باشد. برای مثلاً اگر در روز ۲۰۰ کالری مصرف کنید باید حداقل ۳۰۰ کالری دریافت نمایید. در این صورت نیاز بدن تأمین شده و می‌توانید فعالیت خود را حفظ کنید.
مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید : بدن شما بدون پروتئین عملکرد خوبی نخواهد داشت. ماهیچه‌ها از پروتئین تشکیل شده‌اند و بدون آن‌ها کالری بدن به چربی تبدیل می‌شود. ماهی، گوشت، تخم‌مرغ، پنیر کاتیج، دانه‌های سویا، سینه مرغ، گوشت و آجیل‌هایی مانند بادام حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند. به ازای هر کیلوگرم وزن بدن باید ۱,۵ تا ۲.۲ گرم پروتئین مصرف کنید. اما حواستان باشد که پروتئین احساس سیری ایجاد نموده و گرسنگی‌تان را کمتر می‌کند. بنابراین لازم نیست روزانه بیش از ۳۰۰ گرم پروتئین دریافت کنید.

حساب غذاهایتان را داشته باشید : کالری، پروتئین و چربی مصرفی‌تان باید به اندازه کافی باشند. یک رژیم غذایی داشته باشید تا حساب انواع غذاهایتان را داشته باشید. سعی کنید غذاهای موجود در رژیم غذایی‌تان حاوی این مواد باشند.

کربوهیدرات باید بهترین دوست شما باشند : شاید دیده باشید برخی از افراد برای کاهش وزن از مصرف کربوهیدرات و چربی خودداری می‌کنند اما ازآنجایی‌که شما در مقابل آن‌ها قرار دارید باید خلاف آن‌ها رفتار کنید. هر وعده غذایی شما باید سرشار از کربوهیدرات، پروتئین و چربی باشد. کربوهیدرات در بدنتان به گلوکوز تبدیل شده و نیاز بدن را تأمین می‌کند. منابع کربوهیدرات عبارت‌اند از ماست، سیب‌زمینی شیرین، نان قهوه‌ای، لوبیا، ذرت و غیره.

افزایش سریع وزن بدن

غذاهای خود را طعم دار کنید : گاهی اوقات غذا خوردن مشکل است. بنابراین باید خود را به خوردن آن وادار کنید. پس به غذای خود ادویه و سس اضافه کنید. هرچقدر غذایتان خوش‌طعم‌تر باشد خوردن آن آسان‌تر خواهد بود.

آب اکسیر جوانی شماست : روزانه هرچقدر که می‌توانید آب بنوشید، برای مثال ۴ تا ۵ لیتر آب. بدنتان باید آب‌رسانی شده باشد تا ماهیچه‌تان عملکرد خوبی داشته باشند. علاوه بر این نوشیدن آب بیشتر به معنای افزایش وزن است. مصرف مکمل‌ها هم می‌توانند وزنتان را افزایش دهند. کراتین یکی از این مکمل‌هاست که در شیر بوفالو، گوشت و ماهی وجود دارد. اما مقدار آن کافی نیست. می‌توانید از مکمل کراتین مونوهیدرات استفاده کنید.

اما پیش از غذا از نوشیدن آب خودداری کنید زیرا گرسنگی‌تان را کاهش داده و میزان دریافت کالری مصرفی نیز کاهش می‌یابد.

شیر بنوشید : شیر سرشار از کالری باکیفیت و پروتئین است و می‌تواند نیاز روزانه شما به کالری و پروتئین را تأمین کند. بنابراین تشنگی خود را با شیر برطرف کنید.

سبزیجات را بعد از غذا بخورید : اگر انواع مختلف غذا دارید بهتر است که سبزیجات را آخر از همه بخورید. زیرا سبزیجات سرشار از فیبر هستند و به گوارش کمک می‌کنند. در این صورت معده شما برای غذاهای بعدی هم فضای کافی خواهد داشت. بنابراین در ابتدا غذاهای سرشار از پروتئین و کالری مصرف نموده و در آخر سبزیجات بخورید.

افزایش سریع وزن بدن

باشگاه بدنسازی را فراموش نکنید : حداقل ۴ بار در هفته به باشگاه بروید و وزنه‌بردارید. به‌تدریج این وزنه‌ ها را افزایش دهید. بر تمرینات کاردیو و وزنه‌برداری تمرکز کنید. تمرینات کاردیو می‌توانند فعالیت شما را حفظ کنند اما اگر بیش‌ازحد آن را انجام دهید کالری‌های اضافی‌تان را که به‌زحمت به دست آورده‌اید هم می‌سوزاند.

میلک‌ شیک‌های مقوی بنوشید : برای کسب نتیجه سریع‌تر میلک‌شیک بخورید زیرا سرشار از قند و کالری است. در بازار انواع میلک‌شیک وجود دارد که کالری بسیار زیادی دارند اما خودتان می‌توانید در خانه آن‌ها را تهیه کنید. از خوراکی‌های سرشار از کالری استفاده کنید مانند کره بادام‌زمینی، موز، گوشت نمک‌زده و غیره. می‌توانید در اینترنت دستور تهیه انواع میلک‌شیک را به دست آورید.

به خودتان باور داشته باشید : اگر به ورزش و رژیم غذایی خود اطمینان داشته باشید و با دقت آن‌ها را دنبال کنید حتماً وزنتان افزایش می‌یابد. به خودتان باور داشته باشید و پس از یک هفته یا ۱۰ روز برنامه خود را رها نکنید زیرا در این مدت کوتاه نتایج دلخواه خود را نخواهید دید. برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید و انگیزه داشته باشید.

لاغری بیش‌ ازحد هم به اندازه چاقی عذاب‌آور است. زیرا لاغری هم مشکلاتی ایجاد می‌کند به همین دلیل باید وزن خود را افزایش دهید. شاید این یک چالش باشد اما غیرممکن نیست. غذاهای سالم خورده و از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید. با تلاش و سخت‌کوشی به هدف خود دست می‌یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.