جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۲:۰۳

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل از توزیع 56. 32 تن پیاز یارانه‌ای زعفران در استان اردبیل خبر داد. عدیل سروی رئیس سازمان جهادکشاورزی…

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل از توزیع 56. 32 تن پیاز یارانه‌ای زعفران در استان اردبیل خبر داد.

عدیل سروی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این مطلب که در حال حاضر سطح زیر کشت زعفران در استان 12 هکتار با تولید سالانه 12 کیلوگرم است، افزود: سطح زیر کشت زعفران در سال‌جاری به 30 هکتار خواهد رسید.

وی نیاز آبی کم زعفران، اشتغالزایی بالا و سهولت کشت و کار و سازگاری آن با شرایط منطقه را از دلایل توسعه طرح در استان دانست و افزود: در حال حاضر عملیات توسعه کشت در شهرستان‌های اردبیل، خلخال، مشگین شهرو نمین که از شرایط سازگاری بسیار بالایی برخوردار هستند، آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود با توجه به استقبال بهره‌برداران بخش کشاورزی، شاهد توسعه این زراعت در استان باشیم.

وی با اشاره به شرایط جوی و بحران خشکسالی و کمبود آب افزود: محصول زعفران از جمله نباتات کم توقع به آب محسوب شده که در زمین‌های شنی و رسی امکان فرآوری و تولید آن وجود دارد و از همه مهم‌تر به لحاظ داشتن ارزش بسیار بالای اقتصادی از هرلحاظ مقرون به صرفه اقتصادی بوده که با همکاری متقاضیان کشت این محصول با مدیران و کارشناسان جهادکشاورزی، سال به سال بر میزان سطح زیر کشت آن افزوده خواهد شد.

وی با یادآوری این که این عمل به نوبه خود اصلاح الگوی کشت بوده و در راستای توسعه کشاورزی پایدار یک حرکت علمی و عملی در منطقه است، خاطرنشان کرد:‌ در پاسخ به تاکیدات مسئولان عالی نظام که همواره خواستار مدیریت بر منابع آبی و اصلاح الگوی مصرف آب کشاورزی و افزایش راندمان تولید هستند حرکت می‌کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *